Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05
+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Kadınlarda Cinsel Fonksiyon Bozukluğu İçin Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisinin Uygulanışı ve Etkileri

Erkeklerde sertleşme sorunu için son yıllarda sıklıkla kök hücre tedavisi kullanılıyor. İleri derece sertleşme bozukluğu için hücre yenilemesine dayalı kök hücre yöntemi başarılı sonuçlar veriyor. Cinsel fonksiyon bozukluğu kök hücre tedavisi sadece erkeklere uygulanan bir yöntem değil elbette. Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu tedavisi için kök hücre uygulamaları yeni yeni kullanılmaya başlandı.

Bölünerek çoğalma ve farklılaşma kapasitelerine sahip olan kök hücreler sayesinde hem cinsel fonksiyon bozuklukları hem de stres tipi idrar kaçırma sorunun tedavisinde kök hücre tedavisi yeni ve ümit vaat eden bir yöntem. Peki cinsel fonksiyon bozukluğu için kök hücre tedavisi nasıl uygulanıyor? Tedavinin herhangi bir yan etkisi var mı? Birlikte inceleyelim…

Cinsel Fonksiyon Bozuklukları İçin Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu tedavisi öncesinde hastaya tam fizik muayene ve psikososyal değerlendirme yapılması gerekir. İdrar ve tam kan tahlili gibi tanı yöntemleriyle de cinsel fonksiyon bozukluklarının altında yatan hastalık ya da hormonsal sorunlar incelenir. Hastanın genel sağlık durumuna, cinsel isteksizlik sorununun şiddetine, PRP ve O-shot tedavilerinden sonuç alınmamasına göre kök hücre yöntemi tercih edilir.

Kök hücre tedavisi, hastanın vücudundan alınan hücrelerin kullanılmasını kapsamaktadır. Bu hücreler, santrifüj makinesinde işlenmekte ve serum haline getirilerek uygulanmaktadır. Vajinaya uygulanan kök hücre serumu, yaklaşık 30 dakikada tamamlanan bir işlemdir. Bazı hastalar için 2 – 3 kez uygulama yapmak gerekebilir.

Cinsel fonksiyon bozukluğu kök hücre tedavisi, cerrahi işleme gerek kalmadan uygulandığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Ek tedavilere gerek olup olmadığı kök hücre yönteminin uygulanması sonrasında hastanın kontrol altında olmasıyla anlaşılacaktır.

Kök Hücre Tedavisinin Etkisi Kalıcı Mı?

Cinsel fonksiyon bozukluğu için kök hücre uygulamalarında sonuçlar yaklaşık 6 – 12 ay içerisinde kendini yavaş yavaş gösterir. Hastadaki cinsel fonksiyon sorunlarının şiddetine göre zamanla düzelme gerçekleşir ve hastanın periyodik olarak takibi gereklidir.

Uygulama yapılan hastaların çoğunda 6 ay sonunda kök hücre tedavisi etkileri ortaya çıkmaktadır. Fonksiyonların yapısal olarak iyileşmesini sağlayan kök hücreler, kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu nedeniyle kaybedilen kan damarlarını da yeniden oluşturmaktadır.

Cinsel fonksiyon bozukluğu kök hücre tedavisi uygulanışı sonrasında gayet yüz güldüren sonuçlar alınmaktadır. Kök hücre tedavisi nasıl yapılır sorunuza detaylı cevap almak için bu alanda uzman üroloğunuza danışabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap