Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05
+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Boşalma Bozukluğunda Botoks Tedavisi

Erken Boşalma Botoks Tedavisi

Boşalma bozuklukları arasında yer alan erken boşalma sorununun giderilmesinde botoks uygulaması da yapmaktayız. Sertleşme probleminin şiddetine göre doz ve tedavi süresini belirlemekteyiz. Cinsel ilişki sırasında penisin sertleşmesini sağlayan botoks tedavisini belirli aralıklarla hastalarımıza uygulamaktayız. Erken boşalıyorum ne yapabilirim diyen hastalarımız için boşalma bozukluğu botoks tedavisi ilaç ve davranış tedavileri ile yanıt alamadığımız durumlarda başvurduğumuz ideal tedavi yöntemimizdir.

Boşalma bozukluğu botoks tedavisi, cinsel birleşme sırasında kaslarının kontrolünü sağlayamayan hastalarımız için uyguladığımız bir tedavi yöntemidir. Ürolojide botoks en çok aşırı aktif mesane hastalarına yapılsa da son yıllarda erken boşalma için de tercih ettiğimiz bir uygulamadır. Erken boşalma botoks tedavisi, bilinen herhangi bir alerjisi olmayan, ciddi kas rahatsızlıkları bulunmayan her hastaya yapılabilmektedir. Hastamızın genel sağlık durumu ve erken boşalma sorununun şiddeti tedavi planında belirleyicidir.

Botox’un Etkisi Nasıldır? Geçici Midir?

Erken boşalma tedavisi olarak uygulanan botoks, kas-sinir kavşağında kasılmayı sağlayan iletileri bloke eder ve aşırı yani hastalık düzeyindeki fazla ya da yanlış zamanlı kasılmaları durdurur. Peniste aşırı aktiviteyi baskılarken boşalmayı geciktirir.

Boşalma bozukluğu botoks tedavisi öncesi ağrı olan hastalarda sinirsel iletilerin değiştirilmesine bağlı olarak ağrı azalması ya da yok olması da söz konusudur. Botoks uygulamasında ortalama etki süresi 6 – 9 ay olup hastamızın tedavi öncesindeki erektil disfonksiyon şiddetine bağlı olarak değişim göstermektedir.

Botoksun etkisi azaldığında tekrar edilmesi gerekmektedir. İlerleyen süreçlerde yılda 1 kez botoks yaptırılması hastamızın yaşam kalitesini arttıracaktır.

Boşalma Bozukluğunda Botoks Dozu Nasıl Ayarlanır?

Botoks tedavisi 100 ünite, nörojen mesane gibi ileri derecede hastalıklı mesanelerde ise 300 ünite olarak yapılır.

Boşalma bozukluğu botoks tedavisi için kullanılacak doz ise hastanın kontrollerinin yapılmasından sonra belirlenecektir.

Boşalma bozukluğunda botoks tedavisi sayesinde hastalarımızın cinsel hayatı daha hızlı normale dönmekte ve diğer yöntemlerden daha zahmetsiz sonuçlar alınmaktadır. Erken boşalma botoks tedavisi hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widger-129]

Yorum Yap