Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05
+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Boşalma Bozuklukları İçin Kremler ve İlaçlar

Erken Boşalma Tedavisi Uygulamaları

Boşalma bozuklukları krem ve ilaçlar ile tedavi edilebilir. Penis duyarlılığını azaltan kremler ile ağızdan alınan ilaçlar kullanılarak boşalma geciktirilebilir. Hastalarımıza önerdiğimiz boşalma bozukluğu için krem ve ilaçlar genellikle lokal anestezik etki gösteren kremleri ve anti-depresan ilaçları kapsamaktadır. Bu ilaçlar ejekülasyonu geciktirmektedir.

Erken boşalıyorum ilaç tedavisi alabilir miyim diyen hastalarımız için boşalmadaki gecikme tedavi başlanmasından 5- 10 gün sonra gerçekleşmeye başlar ve ilaç kullanıldığı sürece devam eder. İlaçların yan etkileri 3-4 hafta içerisinde azalarak kaybolmaktadır. Boşalma bozukluğu ilaç tedavisi dahilinde ağızdan alınan ilaçlar kullanılır. SSRI (Selektif Seratonin Reuptake İnhibitörü) olarak bilinen ilaçlar günlük olarak alınarak tedaviden 5 – 10 gün sonra etki gösterir ve kullanıldığı sürece bu etki devam eder.

Erken Boşalma Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

SSRI türü ilaçların tedavideki etkisine rağmen günlük kullanım gereği ve yan etkiler sebebiyle hastaların tedaviye devam etme oranının düşük olmasının sonucu olarak aynı tür ilaçların yeni formu olan “dapoksetin” geliştirilmiştir. İlişkiden birkaç saat önce kullanılan boşalma bozukluğu ilacı, istenildiği zaman kullanılması nedeniyle hastalarımızın en çok tercih ettiği ilaçlardan biri olmaktadır.

Boşalma bozukluğu ilaç listesi ise şu şekildedir: Antidepresanlar; SSGI: (Fluoksetin, Sertralin, Paroksetin) Basarı oranı%20-60; TSA: Kloimipramin, Amitriptilin’dir. Anksiyolitikler; klordiazepoksit, lorazepam, diazepam, alprazolam. Anestezik Kremler; lidokain, Benzokain. Fosfodiesteraz inhibitörleri; sildenafil, Tadalafil, Vardenafil. Dapoxetine; ilişkiden 1-2 saat önce 30-60 mg dozlarda alınabilir. Bulantı, baş ağrısı, halsizlik, doza bağımlı en sık görülen yan etkilerdir. FDA onayı henüz bulunmamaktadır. Tramadol (Santral etkili sentetik opioid analjezik): Cinsel ilişkiden 1-2 saat önce verilen 30 mg Tramadol hidroklorürle %98 oranında başarı elde edilmiştir. Doktor önerisi olmadan kullanılmamalıdır.

Erken boşalma tedavisinde kullanılan ilaçlar, her hastamız için özel olarak önerdiğimiz ilaçlardır. Bu nedenle bilinçsiz şekilde kullanılmamaya dikkat edilmelidir.

Boşalma Bozuklukları İçin Kremler

Boşalma bozukluğu için krem kullanımı bir diğer tedavi şeklimizdir. Erken boşalmanın tedavisi olarak lokal anestezik özellikler taşıyan ve ilişki öncesi penise uygulanan kremler, jel ya da spreyler peniste duyu kaybı oluşturarak boşalmayı geciktirmektedir.

Cinsel ilişki sırasında oluşabilecek penis ve vajen hissizliğini önlemek için ilişkiye başlamadan hemen önce penisin yıkanması önerilmektedir.

Boşalma bozuklukları krem ve ilaçlar ile diğer erken boşalma tedavisi uygulamalarımız hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap