+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Prof. Dr. Sinan Ekici Kimdir?

Üroloji ve Üroonkoloji Uzmanı Prof. Dr. Sinan Ekici

1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (İngilizce Eğitim) mezun oldum. Aynı yıl Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladım. Uzmanlığımı 1995 – 2000 yılları arasında tamamladım.

2000 yılında Amerika'da Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi Üroloji Bölümü’nde Prof. Dr. Peter Scardino ile klinik çalışmalar yaptım.

2000’de Üroloji İhtisasımı tamamlayarak, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Haluk Özen’in mentorluğunda “Üroonkoloji” üst ihtisasına başladım.

2002-2003 yıllarında 1 yıl süreyle Amerika'da Miami Üniversitesi Üroloji Bölümü'nde Prof. Dr. Mark Soloway, Gaetano Ciancio, Raymond Leveillee ve Vinata Lokeshwar ile üst düzey deneysel ve klinik çalışmalar yaparak üroonkoloji, laparoskopik cerrahi ve endoüroloji alanlarında deneyimlerimi artırdım.

Temmuz 2005 tarihine kadar Hacettepe Üroloji Bölümü'nde uzman olarak çalıştım.

Temmuz 2005 tarihinde başladığım Maltepe Üniversitesi Üroloji Bölümü'nde bölüm başkanı, fakülte kurul üyeliği gibi idari mevkilerde de görevler aldım.

Üroloji alanında 2007 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör unvanlarını aldım.

2015 yılında Fransa Strazburg’da IRCAD merkezinde ileri ürolojik Laparoskopik Cerrahi ve Robotik Cerrahi eğitimi aldım.

2015 yılından itibaren kendi kurduğum kliniğimde hastalarıma hizmet vermeye başladım.

2012'den beri Cerrahi cihaz geliştirme üzerine TÜBİTAK destekli projenin yürütücüsüyüm.

Üroonkoloji, endoüroloji, laparoskopi, robotik cerrahi, üreme sağlığı, taş hastalığı ve kronik hastalıklar özel ilgi alanlarımdır.

Misyonumuz, kanıt bazlı bilimsel temellere dayalı tanı ve tedavi yöntemlerini hastaya özgü olarak etkili bir şekilde kullanarak kişiye özgü tedavi uygulamaktır. Başarımızın sırrı da buradan gelmektedir.

İşimizi severek, en iyi şekilde yapıyoruz, çünkü iyileştirdiğimiz her hastamız bizim daha fazla hastanın hayatına dokunmamızı sağlıyor. Böylece başarı listemiz katlanarak çoğalıyor.

Özellikli olarak, Türkiye’de ilk defa 2015 yılında üroloji alanında ozon tedavisi, trombositten zengin plazma (PRP) ve kök hücre uygulamalarını kliniğimizde başlattık.

Prof Dr Sinan Ekici

Prof. Dr. Sinan Ekici hakkında Detaylı Özgeçmiş ile daha fazlasını öğrenin.

25+

Yıllık Mesleki Tecrübe

Üroloji alanında profesyonel tanı ve tedavi deneyimi.

88+

Bilimsel Makale

Ürolojik kanser ve tedavi alanlarında bilimsel makaleler.

100+

Uluslararası ve Ulusal Bildiri

Yurt içi ve yurt dışı kongre ve konferans bildirileri.

8+

Mesleki Ödül

Ürolojide tanı ve tedavi alanlarında kazanılan ödüller.

Sinan Ekici Hayat Hikayesi

Hayat Hikâyesi ve Eğitim

1970 yılında Kırşehir’de doğdum. 1995 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden (İngilizce Eğitim) mezun oldum.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda ihtisasa başladım. 2000 yılında ABD’nin New York eyaletinde Memorial Sloan Kettering Kanser Merkezi Üroloji Bölümü’nde Prof. Dr. Peter Scardino ile özellikle sinir koruyucu radikal prostatektomi üzerinde çalışmalar yaptım.

Kasım 2000’de Üroloji İhtisasımı tamamlayarak, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Prof. Dr. Haluk Özen’in mentorluğunda “Üroonkoloji” üst ihtisasına başladım.

Araştırmalar ve Mesleki Çalışmalar

2002’de TÜBİTAK NATO B1 Yurtdışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu ile 1 yıl Miami Üni. Tıp Fakültesi’ne çalışmalar yaptım.

Temmuz 2005’e kadar Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda üroonkoloji uzmanı olarak görevime devam ettikten sonra Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı’nda Anabilim Dalı Başkanı olarak göreve başladım.

2007 yılında Doçent, 2013 yılında Profesör unvanlarını aldım ve Temmuz 2015’te Maltepe Üniversitesi’nden ayrıldım.

Arastismalar Ve Mesleki Calismalar
Prof Dr Sinan Ekici Odulleri

Hikayemiz ve Başarılarımız

Üroloji alanında ulusal ve uluslararası kurumlardan pek çok katkı, başarı ve teşvik ödülleri, araştırma bursları…

TUBİTAK araştırma bursları, Ulusal Üroloji Kongresi Schering Alman Poster 2.’lik Ödülü, Yurtdışı Doktora Sonrası Araştırma Bursu, Elginkan Vakfı Türk Kültürü Ar. ve Tek. Ödülleri, ODTÜ Prof. Dr. Mustafa Parlar Vakfı Teknoloji Teşvik Ödülü bunlardan bazıları.

Prof. Dr. Sinan Ekici Üroloji ve Üroonkoloji Kliniği çalışmalarıyla üroloji alanındaki katkılarına devam ediyor.

Prof. Dr. Sinan Ekici’yi Daha Yakından Tanıyın!

Mesleki hayatım süresince katıldığım TV programlarında hastalarımın sorularına verdiğim yanıtları videolarda bulabilirsiniz. Siz de hastalığınız hakkında soru sormak için benimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: YouTube

Üye Olunan Bilimsel Kuruluşlar

Prof. Dr. Sinan Ekici Üroloji ve Üroonkoloji Kliniği olarak üye olduğumuz ulusal ve uluslararası bilimsel kuruluşlar, dernekler ve birlikte çalıştığımız tıbbı kurumlar.

Fotoğraflar

Hastalarımızla olan görüşmelerimizden, kliniğimizden, ameliyatlarımızdan, tedavi uygulamalarımızdan ve günlük yaşantımdan fotoğraflar… Instagram ve diğer sosyal medya hesaplarımızdan kliniğimizi ve beni takip edebilirsiniz…

Tüm fotoğraflarımız için Instagram hesabımızı ziyaret edebilirsiniz: Instagram

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05