+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Testis Kanseri

Testis Kanseri Tedavisi

Testis kanseri ürolojik kanserlerin %5’ini oluşturur. Kliniğimiz erken tanı sistemleri ile sağ kalım oranlarında %99 başarıya sahiptir.

Testis kanseri erken teşhis edildiğinde tamamen iyileştirilebilen bir kanser cinsidir. Testis kanseri ürolojik kanserlerin %5’ini oluşturur. Hastaların %1-2’sinde iki testiste de bulunur. %90-95’i üreme (germ) hücrelerinden köken alır.

15 – 30 yaşları arasında görülen testis kanseri, 0 ile 10 yaş arasındaki çocuklarda ve 60 yaşın üzerindeki ileri yaş grubundaki erkeklerde de görülebilmektedir.

Testis tümörlerinin toplumda yaklaşık 100 binde 2 ile 3 oranında görülme sıklığı vardır. Erkeklerde görülen kanserlerin %1-2’sini oluşturan testis kanseri, genç orta yaşlarda (15 ile 30) yaşları arasında görülür.

Testis Kanseri Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Testis tümörü tanısı konulan hastaların öncelikle hastalıklı testisleri radikal orşiektomi ameliyatı ile alınmalıdır. Patoloji sonucu, radyolojik görüntülemeler ve tümör belirleyicilerinin sonucu ile değerlendirilerek risk sınıflaması ve evreleme işlemi yapılır. Takiben hastaya özel hastalığın evresine uygun tedavi belirlenir.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Testis Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Testis kanseri ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Ani kilo kayıplarından sakınmak, bol sıvı tüketmek, dengeli ve sağlıklı beslenmek, doktor kontrolünde verilen ilaçları kullanmak önemlidir.

Testis ameliyatı öncesinde ve sonrasında hastanın psikolojik olarak desteklenmesi çok önemlidir. Erkeklerin testis kanseri ameliyatına bakış açıları olumsuz olduğu için süreç boyunca aklına takılan tüm soruları bizlere sorması yararlı olacaktır.

No Image

Sıkça Sorulan Sorular

Testis kanseri, erken tanı sayesinde ölüm oranı düşük bir kanser türüdür. Ancak kanserin hangi evrede teşhis edildiği, kişinin genel sağlık durumu, hastalığın tedaviye verdiği cevap testis kanserinin ölüm riskini belirlemektedir. Testis kanseri yaşam oranı % 95’lere kadar çıkmaktadır. 1. evre ve 2. evrede fark edilen ve doğru tedavinin uygulandığı hastalar için ölüm oranları çok azdır. Bu nedenle hastanın erken tanı hakkında bilgi sahibi olması ve testis kontrollerini ev ortamında yapmayı öğrenmesi gerekmektedir. Herhangi bir belirti görüldüğünde üroloji kliniğine başvurulması erken tanıyı kolaylaştıracak ve tedaviyi hızlandıracaktır.

Testis kanserinin tekrar görülmesi durumu genel olarak hastanın tek bir testisinde kanser görülmesi ve tedavi olması durumunda karşımıza çıkabilir. Ayrıca testis kanseri aradan yıllar geçse de tekrar edebilecek bir kanser türüdür. Bu nedenle belirtilerin izlenmesi, düzenli muayene ve taramaların yapılması önemlidir.

Testis kanseri tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Testis kanseri ameliyatı, tümörün durumuna göre hastanın cinsel yaşamını etkileyebilir. Tek bir yumurtanın sağlam olması da kısırlığı önlemektedir. Eğer tümör çevre dokulara yayıldıysa sinirlere zarar vereceğinden kuru boşalmaya neden olabilir. Bu nedenle sinir koruyucu cerrahi yapmaktayız. Ayrıca, kemoterapi ve radyoterapi sperm üretimini etkilediği için, öncesinde hastalara spermin dondurulması işlemi önerilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05