+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Prostat Kanseri

Prostat Kanseri Tedavisi

Erkeklerin en çok karşılaştıkları kanser türlerinden biri olan prostat kanseri için modern ve güvenilir tedavi yöntemleri kliniğimizde…

Prostat kanseri erkeklerde akciğer kanserinden sonra en sık karşılaşılan kanser türüdür. Kansere bağlı ölümlerde ikinci sırada yer alan prostat kanseri, erken dönemde teşhis edilmediği taktirde yayılım göstererek hastanın yaşamını ciddi şekilde tehdit etmektedir.

Belirli yaş üzerindeki erkeklerin mutlaka düzenli şekilde prostat muayenesi yaptırması gerekmektedir. Yılda en az 1 kez yapılacak muayene ve tetkiklerle prostat kanserine erken evrede tanı konulması ve tedavi verilmesi mümkündür.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; sağlıklı bir erkeğin hayat boyu prostat kanserine yakalanma riski yaklaşık olarak %17’dir. Türkiye’de her 12 erkekten 1’inde prostat kanseri tanısı konulmaktadır.

Prostat Kanseri Tedavisi

Prostat Kanseri Risk Grubunda Mısınız? Testi Çözünüz.

Tedavi Yöntemleri

Prostat kanseri teşhisi sonrasında konservatif izlem, kalıcı kür edici cerrahi tedavi yöntemleri, radyoterapi, hormonal tedavi ve kemoterapi gibi tedavi seçeneklerimizle hastamıza “kişiye özel” en uygun tedaviyi planlıyor ve uyguluyoruz. Güvenilir ve kalıcı çözümler sunuyoruz.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Prostat Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prostat kanseri ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Zorlayıcı fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, araç kullanmamak (en az 1 hafta), gaz yapan gıdalardan uzak durmak, gün boyunca az ama sık yemek gerekmektedir.

Prostat ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi, bol su içilmesi, lifli ve yumuşak gıdalar tüketilmesi, sert zeminlere oturulmaması, ayakta duş yapılması gerekmektedir.

Bobrek Kanserinde En Iyi Doktor 575x348

Sıkça Sorulan Sorular

Prostat kanseri ölümcül müdür sorusunun cevabı, evet ölümcül olabilmektedir. Ama bu ihtimal hastalığın evresi arttıkça artmaktadır. Prostat kanseri prostat kapsülünü geçmemiş ve karakteri agresif değilse kür edici cerrahi tedaviler sonrasında hastalıktan tamamen kurtulma oranı %100’e yakındır. Bu nedenle hastalığın gidişatı kişiden kişiye değişmektedir. Prostat kanseri yaşam oranlarının hastaya göre belirlenmesi sırasında mutlaka genel taramalar yapılmalıdır. Hastalığın evresi, Gleason derecesi, tümörün nerelerde yayılım gösterdiği ve kişinin yaşı ve diğer sağlık sorunları prostat kanserinin ölüm riski üzerinde etkili olacaktır. Kısacası prostat kanseri erken teşhis ile tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu nedenle hastanın tanı hakkında bilinçlenmesi gerekmektedir.

Prostat kanseri tekrarlaması kanserin özelliklerine bağlı olarak görülebilir. Bazı hastalarda kanserli hücreler tekrar uyanabilir ve prostat kanseri ile yeniden mücadele etmek gerekebilir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte operasyondan uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Kalıcı tedaviden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak olası prostat kanseri nüks riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Burada önemli altını çizmek gerekli nokta, hastalık ne kadar erken yakalanır ve cerrahi ile kalıcı tedavisi yapılırsa, tekrar etme riski o kadar çok sıfıra yaklaştırılır.

Prostat kanseri tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için kliniğimizi ziyaret edebilirsiniz.

Lenf nodlarına yayılmış ilerlemiş prostat kanseri tedavisinde en sık uygulanan yöntem hormonal tedavi, kemoterapi ve bazı durumlarda ek radyoterapidir. Eğer kanser, prostatın dışına doğru taşmış ancak lenf bezlerine ya da uzak organlar ve kemiklere yayılmamışsa, lokal ileri evre prostat kanseri olarak kabul edilir ve uygun bir cerrahi teknik ile tedavi edilebilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05