+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

İnterstisyel Sistit

İnterstisyel Sistit Tedavisi

Prof. Dr. Sinan Ekici Kliniği kişiye özel tanı ve tedavi yöntemleri, Türkiye’de ilk kez uygulanan tedaviler ve hasta memnuniyeti.

İnterstisyel sistit, sıklıkla mesane, pelvis ve karın bölgesinde olan ağrı ile karakterize kronik bir sistit türüdür. Bu nedenle ağrılı mesane sendromu, mesane ağrı sendromu da denilir. Ağrının ön planda olduğu bu sistit türünde, alt üriner sistem semptomları da eşlik eder. Gece ve gündüz görülen, mesanenin dolmasıyla oluşan ağrı, boşalmasıyla rahatlama, sık idrara çıkma ve sıkışma hissi semptomlarına dayalı klinik bir durumdur. İnterstisyel sistitte tespit edilebilen bir bakteri, virüs vs gibi bir patojen yoktur.

İnterstisyel sistitin neden ve nasıl oluştuğu henüz ortaya konulamamıştır. Ülseratif ve ülseratif olmayan interstisyel sistit tipleri olduğu bilinmektedir. Bu nedenle tedaviler de bulgulara göre uygulanmaktadır.

Interstisyel Sistit olanların yaklaşık %90’ı kadındır. İnterstisyel sistit erişkin kadınların % 3-6’sında , erkeklerin de yaklaşık % 1,3’ünde görülür.

Interstisyel Sistit Tedavisi

İnterstisyel sistit hastalığı için risk grubunda mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Kliniğimizde interstisyel sistit tanısı ve tedavisi gelişmiş modern yöntemlerle yapılmaktadır. İlaç ve cerrahi tedavilere ek olarak alternatif/tamamlayıcı tedavi olarak kullanılan ozon tedavisi, PRP tedavisi ve adipoz doku kaynaklı kök hücre (SVF) tedavisi kliniğimizde başarı ile kullanılmaktadır. Size özel tedaviler için gelin, iletişime geçelim…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

İnterstisyel Sistit Nedir? – Hastalığınızı Yakından Tanıyın!

Ağrılı mesane sendromu olarak da bilinen hastalığınızı yakından tanımak ister misiniz? İnterstisyel sistit belirtileri ve nedenleri, uygulanan tedavi yöntemleri ve dikkat edilecek her şey burada…

İnterstisyel Sistit Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnterstisyel sistit tedavisi sonrası hastanın kontrolde kalması ve önerilerimize uyması çok önemlidir.

Bol miktarda sıvı tüketmek, mesaneyi tahriş edebilecek gıdalardan kaçınmak tedavinin seyri için önemlidir.

Neden ve nasıl oluştuğu henüz ortaya konulamamış olan interstisyel sistit için mutlaka belirtileri gözlemlemek ve nüks halinde doktorunuza ulaşmak önemlidir.

Interstisyel Sistit Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

İnterstisyel sistit tekrar edebilen bir hastalıktır. İnterstisyel sistit problemi; mesane epitelinde bozukluk, mast hücresi aktivitesinde artış ve mesanenin duyusal sinirlerinde aşırı hassasiyet ile karakterize, ilerleyici bir sistit türüdür. Bu özellikleri nedeniyle, tam iyileşme olsa dahi tekrar edebilir. Bu nedenle, tedaviden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak önlemler alınması gerekmektedir.

İnterstisyel sistit tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

İnterstisyel sistit oluşumunu engellemek için günlük sıvı miktarının en az 2 litre olması, baharatlı yiyeceklerin tüketimine dikkat edilmesi, kahve ve alkol tüketiminin sınırlandırılması, stresten uzak durulması, mesaneyi tahriş edebilecek gerilim ve travmalardan kaçınılması gerekmektedir.

İnterstisyel sistit tedavisi için tercih edilen yöntemlerden çoğu belli bir süre sonra sonuç verecektir. Genel olarak belirtilerin azalması günler alabilmektedir. Tedavilerin bazılarında tam sonuç alınamayabilir ancak problemin hafiflemesinden söz edilebilir. Bu durumda diğer tedavileri de uygulamak gereklidir. Dünyada ilk kez bizim geliştirdiğimiz alternatif tedaviler (ozon, prp ve kök hücre tedavileri), her geçen gün yaygınlaşmaktadır. Ancak, kliniğimize özgü uygulama yöntemleri özellikle ağrı ve sık idrara çıkma şikayetlerinin hızlı bir şekilde düzelmesini sağlamaktadır. Hastalarımızın tedavi sürecinde de elde ettiğimiz ortak bir gözlemdir bu durum. Mesane içine ozon uygulaması belirli bir program çerçevesinde, hastaya göre belirlenen dozlarda uygulanır. PRP ve kök hücre tedavisi de mesaneye enjeksiyon şeklinde uygulanır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Sosyal Medyada En Çok Bu Hashtag'lerle Arandık!

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05