+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Adrenal Kanseri

Adrenal Kanseri Tedavisi

Böbrek üstü bezi kanseri tedavisinde erken tanı hayat kurtarır!

Adrenal, sürrenal olarak da adlandırılan böbrek üstü bezleri, korteks ve medulladan oluşan, her iki böbreğin üst kısmında yer alan ve vücudun endokrin (hormonal) sistemi için önem arz eden organdır. Agresif bir kanser türü olan adrenokortikal karsinom (adrenal kanser) 1.5-2 milyonda bir görülen nadir bir tümördür.

Adrenal bezlerdeki tümörlerin büyük bir yüzdesi iyi huyludur. Yayılma yapmayan iyi huylu böbrek üstü bezi tümörlerinin tedavisi hormon üretip üretmediğine, boyutuna ve hastaya özgü diğer durumlara bağlı olarak, hastaya özel olarak planlanmaktadır.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; tüm kanserler arasında görülme oranı 0.5-2/1000’dir. Genellikle 5 yaş altı çocuklarda ve 40-50’li yaşlarda ortaya çıkabilmektedir.

Adrenal Kanseri Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Böbrek üstü bezi kanseri tedavi seçenekleri arasında cerrahi, kemoterapi, hormon tedavisi ve radyoterapi yer alır. Hastanın yaşı, kanserin boyutu, tümörün farklı doku ve organlara sıçrayıp sıçramadığı tedavi yönteminin kesinleşmesini sağlamaktadır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Adrenal Kanseri Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adrenal kanseri ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, araç kullanmamak (en az 1 hafta), gaz yapan gıdalardan uzak durmak önemlidir.

Adrenal ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi, bol su içilmesi, lifli ve yumuşak gıdalar tüketilmesi, hızlı iyileşmenin gerçekleşmesi için gereklidir.

Adrenal Kanseri Tedavi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Genellikle iyi huylu olan böbrek üstü bezi tümörlerinden kurtulmak için cerrahi müdahaleler yapılarak hastanın yaşam kalitesi ve süresi artırılır. Adrenokortikal kanser ise malign seyirlidir. Erken tanı ile çevre dokulara ve organlara yayılmadan tedavi edilirse hayatta kalma oranı yüksektir. Her kanser türünde olduğu gibi böbrek üstü bezi kanseri için de yaşam süresi tümörün boyutuna, yayılıp yayılmadığına, hastanın genel sağlığına göre değişmektedir. Bu nedenle hastanın erken tanı hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. Herhangi bir belirti görüldüğünde üroloji kliniğine başvurulması erken tanıyı kolaylaştıracak ve tedaviyi hızlandıracaktır.

Adrenal kanseri nadir görülen ve erken evrede tedavi edilirse tekrar durumu düşük olan bir hastalıktır. Bazı hastalarda kanserli hücreler nüksedebilir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte operasyondan uzun yıllar sonra karşılaşılabilir. Hastanın düzenli takibi yapılarak adrenal kanseri riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Adrenal kanseri tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Böbrek üstü bezi tümörlerinin en sık görülen tipi iyi huylu tümör olan kortikal adenom’dur. Adenom iyi huylu doku büyümesidir. Adrenokortikal karsinom, nöroblastom ve feokromositoma adrenal kanser türleri arasında yer almaktadır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05