+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Pelvik Taban Hastalıkları

Pelvik Taban Hastalıkları Tedavisi

Yıllardır tam anlamıyla tedavi edilemeyen ancak yapılan çalışmalarda asıl sorunun pelvik taban kökenli olduğu tespit edilen hastalıklara kanıta dayalı tanı ve tedavi yöntemleri…

Pelvik taban pelvis (leğen) kemiğinin alt açıklığını kaplayan kaslar ve fasyalar bütününe verilen isimdir. İçinden idrar yolu, rektum ve kadınlarda ek olarak vajina geçer. Bu yönüyle işeme, boşalma, dışkılama ve vajinal fonksiyonlarını etkileme gücüne sahip olan pelvik taban pek çok hastalıkta kilit rol oynamaktadır. Pelvik taban hastalıklarında pelvik tabanın yerleşmiş alışkanlıklar nedeniyle yanlış kullanılması, aşırı kasılmış olması veya aşırı gevşek olması söz konusudur.

Vajinismus, kabızlık, kronik pelvik ağrı, idrar kaçırma, kronik sistit, erken boşalma, ıkınarak idrar yapma gibi pelvik taban hastalıklarında kaslarda ve fasyalarda fonksiyon bozuklukları dikkat çekmektedir.

Pelvik Taban Kas Egitimi 830x415 2

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Erken Tanı ve Tedaviyle Sağlıklı Bir Hayat!

Pelvik taban hastalıklarında kişiye özel tanı ve tedavi planı, tedavi sonrası kontroller ve destek! 25 yıllık tecrübe, profesyonel ekip ve bilimsel yaklaşımımızla birlikte Türkiye’de üroloji ve fizyoterapi bütüncül yaklaşımı ile tedavi sağlayan en iyi klinik!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Pelvik Taban Fizyoterapisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastalar tanı anından itibaren tedavinin tüm aşamalarında desteklenmeli, moral düzeyleri yüksek tutulmalıdır.

Tedavi sonrasında da çok iyi dinlenmeli ve kontrollerini aksatmamalıdır. Sigara içmemek ve sigara içilen yerlerde bulunmamak hasta için çok önemlidir.

Hastaların bol sıvı tüketilmesi, tedavi sırasında farkına vardıkları pelvik taban kaslarını daha bilinçli bir şekilde kullanmaya dikkat etmeleri oldukça önemlidir. Özellikle hastaların kendi kendilerine yapabilecekleri egzersizleri ihmal etmemeleri kazanımların korunması açısından önemlidir.

Pelvik Taban Fizyoterapisi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Pelvik taban fizyoterapisi tedavi fiyatları; uygulanacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Pelvik taban hastalıkları için uygulanan tedavi yöntemlerinin uygulanması oldukça hassasiyet istemekte ve her birinin kendisine özgü çok nadir de olsa yan etkileri mevcuttur. Bu konuda tecrübeli bir fizyoterapi uzmanı tarafından uygulandığında yan etkiler minimum seviyeye indirilebilmektedir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05