+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Kadın Cinsel Fonksiyon Bozuklukları

Kadın Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Tedavisi

İlerleyen yaşla birlikte kadınlarda da artış gösteren cinsel fonksiyon bozukluklarına kliniğimizde hızlı ve modern tedavilerle kesin çözüm…

Kadınlarda yaşa, zorlu doğumlara ve östrojen düzeylerindeki azalmaya bağlı olarak ürogenital yaşlanma, vajina epiteli, üretra, mesane trigonu ve pelvik taban kaslarındaki sorunlar cinsel fonksiyon bozukluklarına neden olmaktadır.

Kadınlar tarafından rahatlıkla ifade edilemeyen ve yeterli bilinçlenmenin azlığı nedeniyle utanılan bir durum olarak görülen cinsel fonksiyon bozuklukları kadında ve partnerinde sosyal ve psikolojik sorunlara neden olabilir. Geç olmadan tedavi almak çok önemlidir. Çünkü sorun ne kadar uzun süreli ise tedavi edilmesi de o kadar güç olabilir.

Kadınlarda cinsel işlev bozukluğu yaygın bir sorun olup erkeklere göre (%31) daha sık görülmektedir. Görülme sıklığı farklı çalışmalarda %40 ile %49 arasında bildirilmiştir.

Kadin Cinsel Fonksiyon Bozukluklari

Cinsel Fonksiyon Bozukluğu İçin Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Kadın cinsel fonksiyon bozukluklarının oluşumunda stres, hormonal bozukluklar, sistit, idrar kaçırma, idrar yapma ile ilgili sorunların etkili olduğu göz önüne alınmalıdır. Kişinin sorununa özel olmak üzere ozonlu PRP (O-shot), G noktasına hyalüronik asit enjeksiyonu (G-shot), kök hücre, hormon tedavileri ve pelvik taban fizyoterapisi kliniğimizde başarıyla uygulanmaktadır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Kadın Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadın cinsel fonksiyon bozuklukları tedavisi sonrası hastanın dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, belirli bir süre araba, bisiklet ve motosiklet kullanmamak, gaz yapan gıdalardan uzak durmak gerekmektedir.

Kadın cinsel fonksiyon bozuklukları tedavisi sonrasında cinsel yaşamın gözlemlenmesi, doktor kontrolünde yaşam alışkanlıklarının değiştirilmesi, olası problemlerde vakit kaybetmeden uzmana ulaşılması gereklidir.

Kadin Cinsel Fonksiyon Bozukluklari Tedavisi

Sıkça Sorulan Sorular

Hormonal değişiklikler, tıbbi sorunlar ve tedaviler (örneğin kanser ve kemoterapi, radyoterapi), uterus ve overlerin cerrahi olarak alınması, depresyon, hamilelik, stres ve yorgunluk cinsel isteksizliğe neden olmaktadır. Diğer hormonal bozukluklar, örneğin; diyabet, tiroid bezi hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları veya hipofiz bezi hastalıklarında da hormonal değişiklikler oluşarak kadınlarda cinsel bozukluğunu tetikleyebilir. Kadın cinsel fonksiyon bozuklukları altında yatan nedenlerin araştırılması için uzman hekim desteği şarttır. Hasta için uygulanacak tanı yöntemleri sayesinde sorunun kaynağına inilebilir.

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu sorununun altında yatan psikolojik nedenler arasında iş stresi, anksiyete, seksüel performans kaygısı ve depresyon yer almaktadır. Ayrıca en önemli faktörlerden biri de aile ve kişiler arasındaki sorunlar, cinsel istismar öyküsü ve suçluluk duygusudur. Bu gibi durumlarda mutlaka vakit kaybetmeden kişinin hekimine ulaşması gerekmektedir.

Kadın cinsel fonksiyon bozuklukları tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluğu tedavisi sonrasında olumsuz psikolojik faktörlerin devam etmesi halinde sorunun tekrarı görülebilir. Ancak ozonlu PRP (O-shot) gibi yöntemlerin kullanıldığı kadın cinsel fonksiyon bozukluğu tedavisi ardından nüks riski minimum düzeydedir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05