+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Tromboz Böbrek Kanseri

Tümör Trombozu Eşlik Eden Böbrek Kanseri Tedavisi

Ciddi belirtileri ve etkileri olan tümör trombozlu böbrek kanserleri için modern ve hızlı tedavi yöntemleri kliniğimizde…

Tromboz, bir kan damarının bir pıhtı (trombüs) tarafından tıkanmasına denir. Böbrek kanserlerinin %4-10’unda tümör trombozu böbrek toplardamarı ve inferior vena kava dediğimiz vücudun kanını kalbe taşıyan ana toplardamar içinde uzanım gösterir.

Bu hastalarda, trombüs damar duvarına girdiği oranda hastalığın gidişatını kötü yönde etkiler. Bu durumda cerrahi sırasında etkilenen damar bölgeleri de çıkartılır.

Böbrek kanseri, yetişkin kanserlerinin yaklaşık % 3’üne karşılık gelmektedir. Böbrek kanserlerinin %4-10’unda da tümör trombüsü oluşmaktadır.

Tromboz Bobrek Kanseri

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Tümör trombozunun eşlik ettiği böbrek kanserlerinin tedavisi, bilgi ve tecrübe gerektirir. Prof. Dr. Sinan Ekici Miami Üniversitesi'ndeki üroonkoloji eğitimi sırasında özellikle bu hastalara tamamıyla karın içinden uygulanan ameliyat yönteminde uzmanlaşmıştır. Bu ameliyatı artık robotik cerrahi ile yapmaktayız. Daha güvenli daha iyi sonuçlara sahibiz. Böbrek kanseri içeren tüm böbrek ve çevre dokuların alınmasına ek olarak vena kava açılarak tümör trombozu çıkarılmaktadır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Tromboz Böbrek Kanseri Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Böbrek kanserli hastaların tedavi sonrası kontrolde kalmaları çok önemlidir. Kontrol sıklığı ve içeriğinin her hastaya göre ayrı ayrı belirlenmesi daha akılcı bir yoldur.

Kilo alımından sakınmak, bol sebze ve meyve tüketmek, şekerli ve tuzlu gıdalardan uzak durmak önemlidir.

Böbrek ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi, bol su içmesi, dengeli bir diyet yaparak sağlıksız beslenme alışkanlıklarını bırakması gerekmektedir.

Tromboz Bobrek Kanseri Tedavisi 768x512

Sıkça Sorulan Sorular

Tromboz, bir kan damarının bir pıhtı (trombüs) tarafından tıkanmasına denir. Bu durum da kan akışını engelleyerek hastanın kol ve bacaklarında ödem (şişlikler) ve dolaşım bozukluğuna neden olabilir. Üzerinde durulmadığında felç görülmesi söz konusu olabilir. Bazı hastalarda da beyin kanaması görülebilir. Böbrek kanseri yaşam süresi günümüzde %74 oranındadır. Ancak trombozun eşlik ettiği durumlarda bu oran düşebilir. Erken tanı konmasıyla birlikte tedavi planı daha hızlı oluşturulacaktır. Böylece sağ kalım oranları artacak ve hasta günlük yaşantısına dönecektir. Dolayısıyla kişinin belirtileri görür görmez kliniğimize başvurmaları gereklidir.

Böbrek kanserli hastaların tedavi sonrası kontrolde kalmaları çok önemlidir. Kontrol sıklığı ve içeriğinin her hastaya göre ayrı ayrı belirlenmesi daha akılcı bir yoldur. Cerrahi tedavi ile kanserli doku tamamıyla çıkartılmış olsa dahi %20-30 oranında kanserin nüksetme riski vardır. Bu ihtimali azaltacak bir önlem şu an için yoktur. Bu nedenle, hastalıkta bir nüks oluşursa bunun hemen fark edilmesi ve tedavi edilmesi için düzenli kontrollere devam etmek hayati öneme sahiptir.

Tromboz eşlik eden böbrek kanseri tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, yapılacak cerrahinin sınırlarına, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Böbrek kanseri, yetişkin kanserlerinin yaklaşık % 3’üne karşılık gelmektedir. Böbrek kanserlerinin %4-10’unda da tümör trombüsü oluşmaktadır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05