+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Mesane Kanseri

Mesane Kanseri Tedavisi

Ülkemizde her yıl 10.000 civarında erkek, 3.000 civarında kadının tanı aldığı mesane kanserine karşı güncel tanı ve tedavi yöntemleri…

Mesane kanseri idrar yollarının en sık görülen kanseridir. Mesane kanserlerinin %90-95’i “ürotelyal karsinom” denilen türdendir. Mesane duvarının yapısına bakıldığında mukoza, mukoza altındaki doku tabakası (submukoza, lamina propria), kas dokusu ve mesanenin çevre yağ dokusu katmanlarından oluşur. İdrarın temasta olduğu mukoza (ürotelyum) kanserin ilk geliştiği katmandır. Kanser büyüdükçe hem mesane içine hem de derine doğru mesane duvarının katmanlarını geçerek ilerler. Mesane kanseri tedavisi, kabaca kanserin kas dokusuna geçmediği evre ve kas dokusuna geçtiği evre ve mesanenin dışına, komşu organlara ve başka organlara yayılmış olduğu evre dikkate alınarak uygulanır.

Erken tanı konulup tedavi yapılmayan durumlarda ciddi ve geri dönüşü olmayan sorunlara neden olan mesane kanserinin belirtilerini bilmek ve ihmal etmemek hayati öneme sahiptir.

Mesane kanseri, erkeklerde en çok görülen 4. kanser türü olmakla birlikte hem erkek hem de kadınlarda görülmekte, kadınlarda daha agresif seyir göstermektedir.

Mesane Kanseri Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Mesane tümörünün ilk tedavisi tümörlü dokunun mesane kas dokusunu da içerecek şekilde tamamıyla kapalı (endoskopik) yöntem ile alınmasıdır. Patolojide incelenecek tümör dokusu sonucunda hastalığın evresi de belli olacaktır. Tedavi planı ve ek yapılması gereken tedaviler tespit edilecektir.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Mesane Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastalar tanı anından itibaren tedavinin tüm aşamalarında desteklenmeli, moral düzeyleri yüksek tutulmalıdır.

Tedavi sonrasında da çok iyi dinlenmeli ve kontrollerini aksatmamalıdır. Sigara içmemek ve sigara içilen yerlerde bulunmamak hasta için çok önemlidir.

Mesane kanseri ameliyatı sonrası bol sıvı tüketilmesi, kabız kalınmaması oldukça önemlidir. Mesane kanserinin genel özelliği tekrar etmek ve ilerlemektir. Bu nedenle ilk tedaviden sonra mutlaka en geç 3 ay sonra tekrar mesane içine bakılmalıdır.

Özellikle sigara içiyorsanız veya kimyasal maddelere maruz kalıyorsanız yılda bir defa mutlaka üroloji muayenesinden geçmek erken tanı ve tedaviyi kolaylaştıracaktır.

Mesena Kanseri Tedavi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Ülkemizde her yıl 10.000 civarında erkek, 3.000 civarında kadın mesane kanseri tanısı almaktadır. Bu hastaların birçoğu 65 yaş üzeri insanlardır. İstatistiklere göre yüzeyel mesane kanserine yakalanan hastaların 5 yıl hayatta kalma oranı %77 civarındadır. Bu oran 10 yıl için %70, 15 yıl için %65’tir. Mesane kanseri hayatta kalma oranı; tümörün tipi, evresi, kişinin genel sağlık durumu, tedavi şekli ve kullandığı ilaçlara göre değişiklik göstermektedir. Eğer kanser çevre dokulara ulaştıysa 5 yıllık sağ kalım oranı %34’e düşmektedir. Vücudun daha uzak bölümlerine ulaşan mesane kanseri hastası için yaşama oranı %5’e düşmektedir.

Mesane kanseri sık tekrar edebilir (nüks) ve ilerleme (progresyon) gösterebilir. Kasa invaze olmamış mesane kanserinin tedavi ve takibinde hastalığın nüks ve progresyon riskine göre belirlenen bir takip ve tedavi programı uygulanırsa kanserin tekrar etme ve ilerleme riski düşürülebilir. Bu program kişiye özel olarak oluşturulmalıdır. Çünkü aynı özelliklere sahip tümörler farklı kişilerde farklı bir klinik gidiş gösterebilmektedir. Bu nedenle ameliyattan sonra da düzenli kontrollerin yapılması hayati öneme sahiptir.

Mesane kanseri tedavi fiyatları; uygulanacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Mesane kanseri için uygulanan tedavi yöntemlerinin uygulanması oldukça hassasiyet istemekte ve her birinin kendisine özgü yan etkileri mevcuttur. Bu konuda tecrübeli uzmanlar tarafından uygulandığında yan etkiler minimum seviyeye indirilebilmektedir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05