+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Prostatit

Prostatit Tedavisi

Prostatit sorununa uzman bakış açısı, Türkiye’de ilk kez uygulanan tedavilerle kalıcı ve hızlı tedavi sonuçları…

Prostat dokusunun iltihaplanması ile ortaya çıkan akut ve kronik olabilen prostatit, tüm yaş grubu erkeklerde görülürken en sık 20 yaş üzerindeki kişilerde karşımıza çıkmaktadır.

Prostatit, sebep olduğu fiziksel rahatsızlıklar kadar, hayat kalitesini düşürmesi ve hastanın psikolojisini olumsuz etkilemesi nedeniyle de önemli bir rahatsızlıktır. Belirtilerinin görülmesi halinde tedavi edilmesi, hastanın yaşam standartlarının yükseltilmesi gerekmektedir.

Prostatit 50 yaşından önce erkeklerde en sık, 50 yaşından sonra ise prostat büyümesi ve prostat kanserinden sonra 3. en sık tanı konulan, oldukça yaygın görülen bir ürolojik hastalıktır.

Prostatit Tedavisi 1

Kronik Prostatit risk grubunda mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Akut ve kronik prostatit sorunlarınız için klasikleşmiş antibiyotik tedavisine ek olarak inovatif Türkiye’de ilk defa uygulanan tedavi alternatifleri sunuyoruz. Bu yeni tedavi uygulamaları sayesinde acısız ve ağrısız şekilde eski sağlığınıza kavuşmanızı sağlıyoruz.

Kapak

Prostatit Tedavisi-Prostata Ozon Ve Şok Dalga Tedavisi Hakkında Merak Ettikleriniz Bu Videoda!

Prostata Ozon ve Şok Dalga Tedavisi Uyguladığımız Bir Hastamızdan Tedavi Yorumu

Prostatit tedavisinde başarılı sonuçlar aldığımız prostata ozon tedavisi ve şok dalga tedavisi hangi mekanizmalarla etkisini gösteriyor? Hastalara nasıl uyguluyoruz? Tedavi ettiğimiz hastalarımızdan yorumları bu videoda bulabilirsiniz.

Tüm videolarımızı görmek için YouTube hesabımızı ziyaret edebilirsiniz.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Prostatit Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Prostatit tedavisi sonrası hastanın idrar yolları enfeksiyonları açısında çok dikkatli olması ve düzenli olarak kontrolde kalmasında fayda vardır.

Bisiklet ve motosiklet kullanmak, gaz yapan gıdalar şikayetlerin ortaya çıkmasına neden oluyorsa, bunlardan uzak durmak da önemlidir.

Prostatit tedavisi sonrasında hastanın yaşam şeklini değiştirmesi, sağlıklı beslenmesi, korunmasız ilişkiye girmemesi, spor ve egzersiz yapması önemlidir. Herhangi bir sorun görüldüğünde de mutlaka kliniğimize başvurmalıdır.

Prostatit Tedavi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Prostatit ölümcül bir hastalık değildir. Genel olarak prostat kanseri ile karıştırılsa da prostat iltihabı olarak açıklayabileceğimiz bu rahatsızlık, hızlı sonuç veren yöntemler sayesinde tedavi edilmektedir. Prostatit kansere sebep olmaz. Ancak, prostatit PSA değerinde yükselme yaptığı için prostat kanseri açısından şüphe ortaya çıkarır, bazen de mevcut bir prostat kanserini perdeleyerek gözden kaçmasına neden olur. Bu nedenle çok iyi ayırıcı tanı yapmak şarttır. Prostat iltihabı erken teşhis ile tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu nedenle hastanın tanı hakkında bilinçlenmesi gerekmektedir.

Prostatit tedavi edilmemesi veya tedaviye dirençli olması halinde kronik hale gelebilir. Tedavi edildiği halde de tekrarı ile karşılaşılabilir. Bu nedenle prostatit oluşumuna neden olacak faktörlerden kaçınmak gerekir.

Prostatit tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılmasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Prostatit tedavisi sonrasında cinsel yaşam açısından herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir. Hastalarımız tedaviden belli bir süre sonra cinsel ilişkiye girebilirler. Ancak korunmasız ilişkiden kaçınmaları gerekir. Hastalık kronik hal almış ise psikolojik olarak erektil disfonksiyon, erken boşalma sorunları ortaya çıkabilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05