+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Penis Kanseri

Penis Kanseri Tedavisi

Erken tanı ile penis kanserinin önüne geçin! Ayrıcalıklı tedavi yöntemlerimizle hızlı ve kesin sonuçlar alın!

Penis kanseri nadir görülen kanser türlerinden biri olsa da büyüyebilir ve vücudun diğer bölgelerine yayılabilir. Penis kanserinin yaklaşık %95’i skuamoz hücrelerden oluşmaktadır. Penis dokusunda görülen bir anormalliğin kanser olabileceğini düşünmek ve bir uzmana görünmek bile erken tanı sürecinde atılacak önemli bir adımdır.

Eğer erken dönemde teşhis edilirse daha kolay tedavi edilebilir. Kansere ne kadar geç tanı konursa tedavinin iyileştirme şansı o kadar az olur

Dünyada penis kanseri verilerine göre İskandinav ülkelerinde 100 bin kişide bir, İngiltere’de ise yılda ortalama 500 kişi penis kanseri teşhisiyle tedavi görmektedir. Türkiye’de ise bu oran oldukça düşüktür.

Penis Kanseri Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Penis kanseri tanısı penis üzerindeki şüpheli lezyonun alınması veya biyopsi ile örneklenmesi sonucu patoloji değerlendirmesi ile konulur. Bu aşamadan itibaren radyolojik görüntülemeler ile hastalık değerlendirilerek risk sınıflaması ve evreleme işlemi yapılır. Takiben hastaya özel hastalığın evresine uygun tedavi belirlenir.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Penis Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis kanseri ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Fiziksel aktivitelerde dikkatli olmak ve ağırlık kaldırmamak, ameliyat sonrası belli bir süre araç kullanmamaya özen göstermek, gaz yapan gıdalardan uzak durmak gerekmektedir.

Penis ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesine herhangi bir darbe gelmemesine ve hijyene dikkat edilmesi gerekirken hastanın bol su içmesi, sağlıklı beslenmesi de önemlidir.

Penis Kanseri Tedavi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Penis kanseri nadir görülen bir kanser türü olmakla birlikte ilerlediğinde ölüme neden olmaktadır. Ülkemizde sünnet uygulamasının yaygın olması penis kanseri riskini düşürmektedir. Son yıllarda geliştirilen başarılı tedavi yöntemleriyle de hastaların penis kanseri nedeniyle hayatlarını kaybetmesi nadir görülmektedir. Ancak kanser ne kadar erken fark edilirse tedavinin başarılı olması da o kadar hızlı olacaktır. Hastalığın evresi, tümörün nerelerde yayılım gösterdiği ve kişinin yaşı penis kanserinin ölüm riski üzerinde etkili olacaktır. Kısacası penis kanseri erken teşhis ile tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu nedenle hastanın tanı hakkında bilinçlenmesi gerekmektedir.

Penis kanserinin tekrarlaması düşük bir ihtimaldir. Eğer HPV virüsü kapılır, sünnet olunmaz ya da enfeksiyon kaynaklı oluşumlar meydana gelirse penis kanseri riskinden tekrar söz edilebilir. Hastanın belirtileri gözlemlemesinin yanında tümörün tekrarını engellemek için önlem alınması gerekir.

Penis kanseri tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Penis kanseri tedavisi sonrası cinsel yaşam tedavinin kapsamına göre değişkenlik gösterir. Erken evre tümörlerde cinsel yaşam hastalıktan etkilenmezken penisin kısmen veya tamamen alınması gereken durumlarda ya da çevre dokuların da beraberinde alındığı tedavilerden sonra cinsel yaşamın kaybı söz konusu olabilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05