+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Böbrek Kanseri

Böbrek Kanseri Tedavisi

Böbrek kanserinde erken evrede tanı konulduğunda böbrek kanserli hastaların yaşam oranları %70 ile %100 arasında, unutmayın!

Böbrek tümörleri iyi ve kötü huylu böbrek tümörleri olabilir. Böbrek kanseri kötü huylu tümör olup, büyüme ve vücudun diğer bölgelerine yayılma (metastaz) eğilimindedir. İyi huylu tümör de büyüyebilir ancak yayılma yapmaz.

Böbrek tümörlerinin kötü huylu olup olmadığının erken tespiti için idrarda kanama, yan ağrısı kilo kaybı, yüksek tansiyon gibi belirtileri göz ardı etmemeli, hekiminize danışmalısınız.

Böbrek kanseri, yetişkin kanserlerinin de yaklaşık % 3’üne karşılık gelmektedir. Erken evrede tanı konulduğunda böbrek kanserli hastaların yaşam oranları %70 ile %100 arasında olmaktadır.

Bobrek Kanseri Tedavi Yontemleri 830x415

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Uygulanacak ameliyatın tipinin belirlenmesi, her hastaya özgü yapılacak detaylı değerlendirme sonucunda alınacak bir karardır. Ancak, tümör 7 cm’den küçük ise, parsiyel nefrektomi yapılması için şartlar zorlanılmalı, çok gerek kalmadıkça radikal nefrektomi yapılmamalıdır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Böbrek Kanseri Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Böbrek kanserli hastaların tedavi sonrası doktorunun önereceği süre dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Kontrol sıklığı ve içeriğinin her hastaya göre ayrı ayrı belirlenmesi daha sağlıklı bir yoldur. Kilo almamak, bol sebze ve meyve tüketmek, sigaradan uzak durmak özellikle gereklidir.

Böbrek ameliyatı sonrasında ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi, enfeksiyondan korunmak, bol su içilmesi, dengeli bir diyet yaparak sağlıksız beslenmeden uzak durulması gerekmektedir. Hastanın kontrollerini aksatmaması çok önemlidir.

Bobrek Kanserinde En Iyi Doktor 575x348

Sıkça Sorulan Sorular

Böbrek kanseri ölüm oranı son yıllarda azalsa da her yıl yaklaşık 200.000 hastaya böbrek kanseri teşhisi konulmaktadır. Aynı zamanda her yıl ortalama 100.000 kişi böbrek kanserinden yaşamını yitirmektedir. 1960’lı yıllarda böbrek kanserine yakalanan kişilerin 5 yıllık yaşam oranları % 34 civarında iken, 1990’lı yılların sonlarında bu oran iki katına, günümüzde %74 oranına çıkmıştır. Bu da böbrek kanserine yakalanan 100 hastadan 74’ünün en az 5 yıl boyunca hayatta kalması demektir. Ama, bu değerler ortalama değerlerdir, ne kadar erken evrede hastalık yakalanıp tedavi edilirse, 5 yıllık yaşam oranı o kadar artar. Erken tanı konularak tedavi edilmesi sonucu lenf bezlerine ve çevre dokulara yayılmasının önüne geçildiği için böbrek kanseri ölüm oranını düşürmektedir.

Böbrek kanserli hastaların tedavi sonrası kontrolde kalmaları çok önemlidir. Kontrol sıklığı ve içeriğinin her hastaya göre ayrı ayrı belirlenmesi daha akılcı bir yoldur. Cerrahi tedavi ile kanserli doku tamamıyla çıkartılmış olsa dahi %20-30 oranında kanserin nüksetme riski vardır. Bu ihtimali azaltacak bir önlem şu an için yoktur. Bu nedenle, hastalıkta bir nüks oluşursa bunun hemen fark edilmesi ve tedavi edilmesi için düzenli kontrollere devam etmek hayati öneme sahiptir.

Böbrek kanseri tedavi fiyatları; hastalığın evresine, kullanılacak tedavi yöntemine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın hangi hastanede yapılacağına bağlı olarak değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Böbrek kanseri, erken evrede ise, böbrek toplayıcı sistemi ile ilişkiye girip idrarda kanamaya neden olmamış ise, veya böbrek damarlarını henüz etkilememiş ise, veya sadece böbrek kistlerinde oluşan kanserleşme süreci içinde ise hiç bir belirti vermeyebilir. Her hangi bir sağlık sorunu için yapılan bir ultrasonografi sonucunda rastlantısal olarak tanınabilir. Bu nedenle risk faktörlerine (sigara, alkol, obezite, pozitif aile öyküsü) sahipseniz, en az yılda bir defa ultrasonografi yaptırmak olası bir böbrek kanserinin erken yakalanması için fırsat oluşturabilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05