+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Kadın Cinsel Fonksiyon İndeksi (FSFİ)

Kadın Cinsel Fonksiyon İndeksi
FSFI

1. Son 4 hafta boyunca, ne sıklıkla cinsel istek veya ilgi hissettiniz?

2. Son 4 hafta boyunca, cinsel istek veya ilgi düzeyiniz nasıldı?

3. Cinsel uyarılma/tahrik, cinsel heyecanı; bedensel ve zihinsel yönlerin her ikisi için birlikte hissetmektir. Cinsel bölgelerde sıcaklık hissi veya ürperti, lubrikasyon (kayganlaşma-ıslaklık) veya kas kasılmaları olması durumudur. Son 4 hafta boyunca, cinsel aktivite veya cinsel birleşme sırasında kendinizi ne sıklıkla cinsel yönden tahrik olmuş/uyarılmış hissettiniz?

4. Son 4 hafta boyunca, cinsel aktivite veya cinsel birleşme sırasında cinsel yönden tahrik olma/uyarılma düzeyiniz nasıldı?

5. Son 4 hafta boyunca, cinsel aktivite veya cinsel birleşme sırasında cinsel olarak tahrik olma konusunda kendinizden ne kadar emindiniz?

6. Son 4 hafta boyunca, cinsel aktivite veya cinsel birleşme sırasında tahrik olma/uyarılma durumunuzdan ne sıklıkla memnun oldunuz?

7. Son 4 hafta boyunca, cinsel aktivite veya cinsel birleşme sırasında, lubrikasyon (kayganlaşma/ıslaklık) durumu ne sıklıkla gerçekleşti?

8. Son 4 hafta boyunca, cinsel aktivite veya cinsel birleşme sırasında lubrikasyon (kayganlaşma/ıslaklık) durumu oluşması ne kadar zor oldu?

9. Son 4 hafta boyunca, lubrikasyon (kayganlaşma/ıslaklık) durumunuzu cinsel aktivite veya cinsel birleşme sonuna kadar ne sıklıkla sürdürebildiniz?

10. Son 4 hafta boyunca, lubrikasyon (kayganlaşma/ıslaklık) durumunuzu cinsel aktivite veya cinsel birleşme sonuna kadar korumanız ne kadar zor oldu?

11. Son 4 hafta boyunca, cinsel uyarılmanızda veya cinsel birleşmede, ne sıklıkla orgazma ulaştınız?

12. Son 4 hafta boyunca, cinsel uyarılmanızda veya cinsel birleşmede, orgazma ulaşmanız ne kadar zor oldu?

13. Son 4 hafta boyunca, cinsel aktivite veya cinsel birleşme sırasında orgazma ulaşma yeteneğiniz konusunda ne kadar memnun oldunuz?

14. Son 4 hafta boyunca, cinsel aktivite sırasında siz ve partneriniz arasında yaşanan duygusallık düzeyi konusunda ne kadar memnun oldunuz?

15. Son 4 hafta boyunca, partneriniz ile olan cinsel ilişkinizden ne kadar memnun oldunuz?

16. Son 4 hafta boyunca, genel olarak tüm cinsel yaşamınızdan ne kadar memnun oldunuz?

17. Son 4 hafta boyunca, vajinal birleşme sırasında ne sıklıkla rahatsızlık veya ağrı yaşadınız?

18. Son 4 hafta boyunca, vajinal birleşme sonrasında ne sıklıkla rahatsızlık veya ağrı yaşadınız?

19. Son 4 hafta boyunca, rahatsızlık veya ağrı seviyeniz (dereceniz) nasıldı?

FSFI Skorlaması Ne Kadar Güvenilirdir?

Kadın cinsel fonksiyon indeksi tüm dünyada üroloji uzmanları tarafından kullanılan ve geçerliliği olan bir testtir.

Kadın cinselliği hakkında hekime detaylı bilgi veren FSFI skorlaması, cinsel isteksizlik ya da tatminsizlik gibi sorunların altında yatan nedenlerin de belirlenmesini sağlamaktadır. Cinsel terapi uzmanları tarafından da kullanılmaktadır.

Uygulanacak tedavilerin hasta şikâyet ve beklentilerine göre belirlenmesi açısından faydalı bir test olan kadın cinsel fonksiyon testi erken tanıyı kolaylaştırmakta ve hastalıkların olası psikolojik etkilerini hafifletmektedir.

Siz de Kadın Cinsel Fonksiyon İndeksi (FSFI) testini çözerek cinsel sağlığınızın ne kadar yerinde olduğunu öğrenebilirsiniz. Elde ettiğiniz sonuçlara göre kliniğimize ulaşarak tedavi olabilirsiniz.

Kadin Cinsel Fonksiyon
Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05