+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Hidronefroz

Hidronefroz Tedavisi

Hidronefroz sorununa modern yöntemlerle tanı ve kişiye özel tedavi yöntemleri ile başarılı sonuçlar.

Böbreğin havuzcuğunda biriken idrar böbrekten çıkarak üretere girer. Üreterin herhangi bir seviyesinde veya böbreğin çıkışında olabilen bir tümör, üreterde kıvrılmalar, tıkanıklık, gebelikte büyüyen rahmin üretere basısı, veya üretra, prostat veya mesane seviyesinde olabilen darlık, tümörü, prostat büyümesi veya taş gibi nedenlerden kaynaklanan tıkanıklığa bağlı olarak idrarın birikmesi ve böbrek içinde basıncın artarak böbrek havuzcuğunun şişmesi durumudur. Böbrek havuzcuğu şişerken artan basınç böbrek dokusunu besleyen damarları baskı altına alarak dokunun nekroza gitmesine neden olur. Yani, böbrek içindeki şişme beraberinde böbrek dokusunun geri dönüşümü olmayacak şekilde kaybı ile beraber olur.

Böbrek büyümesi ya da hidronefroz, erken tanı konulduğunda tedavisi mümkün olan ve oldukça başarılı sonuçlar alınan bir durumdur.

Hidronefroz böbreğin fonksiyon gören dokusunun aleyhine bir durum olup, ilerleyen durumlarda böbreğin kaybına neden olur.

Hidronefroz

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Hidronefroz

Tedavi Yöntemleri

Böbrek sağlığınızı korumak bizim görevimiz! Böbrek işlevlerinizi kaybetmeden erken tanı ile size özel tedaviler kliniğimizde! Bilimsel yaklaşımlar ve modern uygulamalarla sağlığınıza kavuşacaksınız. Tedavide prensip hidronefroz nedenini ortadan kaldırmaktır.

Hidronefroz Tedavi Yöntemlerini İnceleyin

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Hidronefroz Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hidronefroz tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

Bol miktarda sıvı tüketmek, Birkaç gün yatak istirahati yapmak gerekmektedir. Ayrıca tüm bunların yanı sıra dikkat edilmesi gereken bazı özellikler daha bulunmaktadır.

Rahatsızlığı gidermek için iyi şekilde istirahat etmek, ilaçların kullanımını aksatmamak ve sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemek gerekmektedir.

Hidronefroz Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

Hidronefroz tedavisi fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Hidronefroz tedavisi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Hidronefroz tedavi edilmezse ne olur gibi sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hidronefroz tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle idrar çıkışındaki tıkanıklığa enfeksiyonların, taş oluşumlarının ve kistlerin eşlik etmesi halinde hidronefroz ile karşılaşmak mümkündür. Diğer idrar yolu tıkanıklığı durumlarında da hidronefroz görülebilir.

Hidronefroz oluşumunu engellemek için idrar yolu enfeksiyonlarına neden olacak etkenleri ortadan kaldırmalı, bol su içmeli, böbreklerde taş ve kum oluşumunu engelleyecek şekilde sağlıklı bir yaşama sahip olmalısınız.

Hidronefroz tedavi edilmediği takdirde böbrek fonksiyonlarını bozmakta ve böbrek yetersizliğine neden olabilmektedir. Aynı zamanda tıkanıklığın sebebi taş kaynaklı ise ciddi ağrılara ve böbrekte sorunlara neden olabilir. İdrar yolu enfeksiyonlarıyla birlikte çevre dokularına zarar verebilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05