+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Hipospadias

Hipospadias Tedavisi

Hipospadias sorununa kliniğimizden en güncel tanı yöntemleri ile erken teşhis, güvenilir tedaviler!

Halk arasında “Peygamber sünneti” olarak da bilinmektedir. Penis ucuna giden idrar kanalının ön yüzü tam olarak kapanmamıştır ve kanal içi görünür durumdadır. En sık görülen şekli penis ucuna yakın glanüler, en az görüleni ise testislere daha yakın olan perineal tipte olanıdır.

Hipospadias varlığı idrar akımının sapmasına, görüntü açısından sorunlara, ciddi durumlarda kısırlığa ve cinsel işlevlerde problemlere neden olmaktadır. Bu sebeple mutlaka cerrahi tedavi şarttır.

Hipospadias her 300 gebelikten 1’inde görülmektedir. Cinsel gelişim bozukluğu gözlenen ailelerde bu oran 80-100 canlı doğan erkek bebekten 1’inde görülebilmektedir.

Hipospadias

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Hipospadias Tedavisinde Cerrahi Uygulamalar 724x394

Tedavi Yöntemleri

Hipospadias tedavisi için ideal yöntem cerrahidir. Türkiye’de en gelişmiş ve teknolojik cerrahi uygulamaları kullanan kliniğimizden farklı onarım teknikleriyle size özel tedaviler, sağlıklı bir hayat!

Hipospadias Tedavi Yöntemlerini İnceleyin

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Hipospadias Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hipospadias tedavisi sonrası hastanın çok iyi takip edilmesi ve önerilerimize uyulması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası kontroller ve sondanın bakımına dikkat edilmelidir.

Hipospadias ameliyatı sonrasında sondanın alınmasıyla birlikte banyo yapmaya izin verilir. Yaklaşık 1 ay kadar bebeğin veya çocuğun aşırı hareketlerden kaçınması gereklidir.

Hipospadias Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

Hipospadias tedavisi fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ne tür bir ameliyat yapılacağına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Ürolojide hipospadias tedavisi fiyatları nelerdir, komplikasyonları nelerdir, ileride çocuk sahibi olabilir mi gibi sorulara daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Tecrübesiz ellerde yapıldığında komplikasyon oranı çok yüksektir. Dikişlerin açılması, kanama, penis derisinde kayıp gelişmesi komplikasyonlar arasında sayılabilir. Ayrıca fistül gelişmesi, darlık, enfeksiyon, doku kaybı, üretral divertikül, üretrada kıl olması, kateter tıkanması ve alerjik reaksiyonlar da olası sorunlardır. Kliniğimizde uyguladığımız anatomiye saygılı cerrahi yöntemlerle başarı oranımız ve hasta memnuniyeti çok yüksektir.

Hipospadias ameliyatı olanlar rahatlıkla çocuk sahibi olur. Tedavi olmamış orta ve perineal hipospadias sorunu olan erkeklerin vajen içerisine spermlerini aktarmada yaşayabilecekleri problemler nedeniyle normal yolla çocuk sahibi olmaları güçleşmektedir.

Hipospadias ameliyatında sünnet derisi kullanılacağından çocuğun asla sünnet yapılmaması gerekir. Ameliyat sırasında sünnet derisinin kullanılmasıyla birlikte çocuk sünnet olmuş olacaktır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05