+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Yenidoğan Hidroseli

Yenidoğan Hidroseli Tedavisi

Yeni doğan hidroseli sorununa özel tedavi yöntemleri ve yaklaşımlar, güncel ve bilimsel uygulamalarla destek.

Testisleri çevreleyen zarlar içinde normalden daha fazla sıvı birikimi sonucu testis torbasının (skrotum) şişmesi durumudur. Erken doğan veya düşük doğum kilolu bebeklerde hidrosel durumuna çok daha sık rastlanır.

Anne karnında gelişen bir sorun olan yenidoğan hidroseli, testislerin gelişmeye başlamasıyla birlikte görülür. Normalde testisler torbalara indikten sonra iniş kanalları kapanmadığında (patent prosesus vajinalis) periton sıvısı testislerin etrafına da toplanır. Bu süreç uzarsa barsak ve omentum da bu alana gelerek fıtıklaşma meydana gelir. Testisin sağlıklı büyümesine engel teşkil eder.

Yenidoğan hidroseli (doğumsal hidrosel) yenidoğan erkeklerin yaklaşık yüzde 6’sında görülür.

Yenidogan Hidroseli

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Çocuklarımızın yaşına ve hastalığın seyrine göre en uygun tedaviyi belirliyor, ailelerimizin endişesini gideriyoruz! Fıtık ile beraber görülen hidroseller için tek çözüm olan cerrahi uygulamaları ağrısız, modern ve bilimsel çerçevede uyguluyoruz! Sağlığınız bizimle güven altında!

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Yenidoğan Hidroseli Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yenidoğan hidroseli tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve önerilerimize uyulması gerekmektedir.

Yara pansumanlarının hijyenik şekilde tutulması, alt bezlerinin doğru şekilde bağlanması ve sık değiştirilmesi gerekmektedir.

Yenidoğan hidroseli ameliyatı sonrasında ilk günlerde kasık ve torbada şişlik ve hafif morluklar olabilir, bunlar birkaç hafta içinde düzelir. Ancak aşırı şişlik, kızarıklık, ağrı varsa; yaradan kan ve iltihap geliyorsa; ateş, bulantı, kusma gibi belirtiler ortaya çıkmışsa kliniğimizi aramanız gerekmektedir.

Yenidogan Hidroseli Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

Yenidoğan hidroseli tedavisi fiyatları; tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Yenidoğan hidroseli tedavisi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide yenidoğan hidroseli tedavisi fiyatları nelerdir, kısırlık söz konusu mudur gibi sorulara daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hidrosel ameliyatından sonra en sık görülen komplikasyonlar; dikkat edilmezse yara enfeksiyonu, hidroselin yinelemesi, torba (skrotum) içine kanama, testisin yukarı kaçması, testise gelen damarların zedelenmesi sonrasında küçülerek erimesi (testis nekrozu), sperm kanalının zedelenmesine bağlı olarak ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek üreme ile ilgili sorunlardır. Bu nedenle tecrübeli bir üroloji uzmanı tarafından yapılmalıdır. Kliniğimizde bu güne kadar hiç bir komplikasyon olmadan başarı oranımız %100'dür.

Tecrübeli ellerde tedavi edilirse, tedavi sonrasında tekrar etmez.

Tedavide gecikme yaşandığında, uygun olmayan yöntemlerle ameliyat edilen çocuklarda ileride kısırlık gelişebilir. Testislere zarar verilmesi halinde de kısırlık oluşumu söz konusudur.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05