+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Vezikovajinal Fistül

Vezikovajinal Fistül Tedavisi

Vezikovajinal fistül için yeni nesil tedavi uygulamaları, hızlı tanı ile sağlığa dost çözümler, yüksek hasta memnuniyeti.

Vezikovajinal fistül kadınlarda mesane ve vajina arasında meydana gelen fistüllerdir. Sıklıkla zor doğumları veya travmayı takiben gelişir. Mesane ve vajen arasında gelişen bu kanal aracılığıyla vajenden idrar gelmesi ve mesanede sürekli sistit hali, ileri durumlarda böbrek iltihabı gelişmesi görülebilen durumlardır.

İdrar torbası ve vajina arasında meydana gelen vezikovajinal fistül durumu, hastanın yaşamını ve sosyal durumunu ciddi derecede etkileyeceği için mutlaka tedavi edilmelidir.

Vezikovajinal fistül, % 0.3- %2 arasında görülmektedir. Gelişmekte olan ülkelerde vezikovajinal fistülün gelişimindeki en sık neden, %97 olasılıkla zor doğumdur.

Vezikovajinal Fistul Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Vezikovajinal Fistül Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vezikovajinal fistül tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

Ağrı ve mesane spazmını rahatlatmak için ilaç almak, ağır kaldırma ve yorucu egzersizden kaçınmak iyileşme sürecine etki etmektedir.

Vezikovajinal fistül cerrahi tedavisi sonrasında hastalara üretral drenaj amaçlı bir süre kateter konulmalıdır. Düzenli olarak idrar kültürü alınmalı ve üreme görülmesi halinde antimikrobiyal tedaviye başlanmalıdır.

Vezikovajinal Fistul Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Vezikovajinal fistül tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle zorlu doğum yapan hastalarda ilk tedaviden sonra vezikovajinal fistül görülme riski daha fazladır. Mesane travmaları ve radyoterapi de bu sorunun tekrar etmesine neden olabilir. Vezikovajinal fistül tedavisinden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak Vezikovajinal fistül riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Vezikovajinal fistül tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Vezikovajinal fistül oluşumunu engellemek için doktorunuzun zorlu doğuma sizi maruz bırakmaması, idrar yolu enfeksiyonlarından ve yaralanmalarından kaçınmak gerekir. Jinekolojik ameliyatlar sonucunda oluşan vezikovajinal fistül için erken dönemde fark edilip tedavi edilmesi çok önemlidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05