+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Erkek ve Kadınların Ürolojik Hastalıklarında PRP Tedavisi

PRP Tedavisi - Ürolojik Uygulamalar

Türkiye’de ilk kez kliniğimizde uygulanan PRP tedavisi ile iktidarsızlık (sertleşme sorunu), erken boşalma, Peyronie hastalığı, ameliyatsız penis büyütme, azospermi, prostatit, interstisyel sistit, kadınlarda cinsel fonksiyon bozuklukları, aşırı aktif mesane ve vezikovajinal fistül tedavilerinde güvenilir, ameliyatsız çözümler!

PRP, Platelet Rich Plasma yani trombositten zengin plazma ifadesinin baş harflerinden elde edilmiş bir kısaltmadır. PRP tedavisi, kişiden alınan az miktardaki kanın özel işlemlerden geçirilerek, trombosit içeriğinin alınıp, yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi şeklinde uygulanmaktadır. PRP tedavisinden amaç, trombosit içeriğinde bulunan doku onarıcı, yara iyileştirici, kök hücreleri uyarıcı maddeleri elde ederek hasarlı dokuya vermek ve dokunun iyileşmesini sağlamaktır. ilk olarak 1987’de açık kalp ameliyatlarında kullanılmıştır. Günümüzde ortopedi, dental, travmatik cerrahi, dermatoloji, estetik cerrahi ve üroloji gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.

Ürolojide PRP tedavisinin ilk kullanımı erkeklerde sertleşmeme nedenlerini tedavi etmek için geliştirilen P-Shot olmuştur. Takiben kadınlarda cinsel fonksiyon bozukluklarında G-shot ve O-shot olarak kullanılmaya başlandı. Bu uygulamaların dışında PRP tedavisi erken boşalma, Peyroni hastalığı (penis eğriliği), azospermi, interstisyel sistit, prostatit ve vezikovajinal fistül tedavisinde kullanılmaktadır.

Türkiye’de ilk defa 2015 yılında üroloji alanında PRP tedavisi uygulamaları kliniğimizde benim tarafımdan uygulanmaya başlamıştır. Bu konuda ilk olmanın ve yıllar içinde elde edilen tecrübe birikimi sonucu başarı oranlarımız ve hasta memnuniyetimiz son derece yüksektir.

Prp Tedavisi 4

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

PRP Tedavisi Uyguladığımız Hastalıklar

2015 yılından itibaren başarıyla uyguladığımız en yeni ve modern tedavi yöntemleri ile PRP tedavisi kliniğimizde 7 yıldır başarılı ve güvenli bir şekilde uygulanmaktadır. Sertleşme sorunu (iktidarsızlık), eerken boşalma, ameliyatsız penis büyütme, azospermi, Peyroni hastalığı, prostatit, kadınlarda cinsel fonksiyon bozuklukları ve idrar kaçırma, sistit, interstisyel sistit, aşırı aktif mesane, vezikovajinal fistül hastalıklarının tedavisinde hızlı sonuç ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle ozonlu PRP çok avantajlı!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

PRP Tedavisi Kimlerde Kullanılmamalıdır?

Ürolojide PRP tedavisi hemen her hasta için kullanılabilse de bazı hastalarda kullanılmamaktadır.

Hastanın kan sayımında trombosit (platelet) sayısı düşük ise PRP tedavisi ön bir hazırlığı takiben uygulanır.

PRP tedavisi için uygun bir hasta olup olmadığınıza yapılacak muayene ve tetkikler sonrası karar verilmektedir. Sonuca göre kişiye özel PRP uygulamaları yapılacaktır. Dikkat edilmesi gereken en önemli durum da, PRP’nin üroloji doktoru tarafından hazırlanıp, üroloji doktoru tarafından bizzat uygulanmasıdır. Çünkü, ancak hastayı tam olarak değerlendiren, hastaya göre tedaviyi belirleyen, PRP’yi uygulayacağı alan ve organın fizyolojisine anatomisine hakim bir üroloji uzmanı sağlıklı ve başarılı bir tedavi uygulayabilir.

Urolojide Prp Tedavisi

Sıkça Sorulan Sorular

PRP tedavisi fiyatları; hastalığın evresine, PRP uygulayan doktorlar ve PRP uygulayan hastanelerin tedaviye bakış açısına, tedavinin PRP tedavisi uygulayan devlet hastaneleri veya özel kliniklerde nasıl yapıldığına göre değişmektedir. PRP tedavisi fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı PRP tedavisi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

PRP tedavisinin başarı oranı; tedavinin hastaya uygun şekilde hazırlanmasına, hastalığın evresi ve seyrine göre değişmektedir. Pratik ve yüz güldürücü sonuçlar veren PRP tedavisi başarı oranı %90’lardadır. Yıllardır yapılan birçok deneysel ve klinik çalışmalarının sonucunda uygulandığı hastalığa göre PRP tedavisinde dozlar, uygulama sıklığı ve uygulama yöntemleri geliştirilmiştir.

İktidarsızlık tedavisi için kullanılan PRP tedavileri mutluluk aşısı, gençleştirme aşısı, Advanced PRP, P-Shot (Priapus Shot) tedavisi olarak da bilinir. Bu yöntemlerin hepsinin etkinliği benzerdir, sadece kullanılan PRP kitleri farklıdır, yani içeriği aynı farklı piyasa isimlerine sahip ilaçlar gibi. Hepsinde, hastanın kendi kanından elde edilen trombositler kit içerisinde bulunan bir kimyasal madde ile parçalanarak trombositlerin içeriği olan doku onarıcı, yara/hasar iyileştirme özelliğine sahip maddeler, enzimler, büyüme faktörleri ortaya çıkarılır. Biz kliniğimizde 2016’ya kadar benzer kitleri kullandık. Ancak, 2016’dan bu yana trombosit içeriğini elde etmek için yüksek doz ozon kullanmaktayız! Neden ozon kullanıyorsunuz derseniz; yapılan çalışmalar “yüksek doz ozon” ile trombosit içeriğinin daha iyi ortaya çıkarıldığını göstermiştir. Ozon kullanarak hazırladığımız PRP (ozonla zenginleştirilmiş PRP) ile hazır kitlere göre prp tedavisi yaptıranlar incelendiğinde daha başarılı tedavi sonuçları elde ediyoruz. Sonuç olarak, bilimsel verilere dayanarak “ozonlu PRP” başarısı hazır kitlerden (mutluluk aşısı, gençleştirme aşısı, Advanced PRP, P-Shot, Priapus Shot) çok daha iyidir.

Kliniğimizde uyguladığımız PRP uygulamalarında trombositlerin parçalanması aşamasında vücudumuzda da üretilen doğal olan ozon kullanılmaktadır, hiçbir kimyasal madde kullanılmamaktadır, bu nedenle ozonlu PRP’dir, P-shot’a göre daha etkilidir. Ayrıca, PRP’nin üroloji doktoru tarafından hazırlanıp, üroloji doktoru tarafından bizzat uygulanması çok önemlidir. Çünkü, hastayı tam olarak değerlendiren, hastaya göre tedaviyi ve süresini belirleyen, PRP’yi uygulayacağı alan ve organın fizyolojisine anatomisine tam olarak hakim bir üroloji uzmanı ancak sağlıklı ve başarılı bir tedavi uygulayabilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05