+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Yatak Islatma (Enürezis Noktürna)

Yatak Islatma (Enürezis Noktürna) Tedavisi

Yatak ıslatma tedavisinde modern yöntemler ve güncel uygulamalarla kişiye özel çözümler ve tedavi avantajları.

Gece işemesi olarak da bilinen yatak ısltama, enürezis noktürna, uyku halinde istemsiz şekilde idrar kaçırma durumudur. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de sık görülen gece idrar kaçırma sorunu, 5 yaşından büyük çocuklarda geceleri tıbbi bir neden olmaksızın yinelenen idrar kaçırmalarıdır. İdrar kontrolünün başlaması gereken yaşlarda, fizyolojik gerilik nedeniyle oluşur. Erkek çocuklarında kız çocuklarına oranla 2 kat daha fazla görünmektedir.

Tedavi edilmediğinde yetişkinlikte de belirli oranda devam edebilecek bir sorun olan enürezis noktürna için vakit kaybedilmeden tedavi süreci yürütülmelidir.

Yetişkinlerde sadece utandırıcı bir durum olmakla kalmayıp aynı zamanda tıbbi bir soruna da işaret edebilmektedir.

Beş yaşındaki çocukların yaklaşık %15’inde gece altını ıslatma mevcuttur. Her yıl yaklaşık %15 azalarak 15 yaşında yaklaşık %1’e düşer.

Yatak Islatma Tedavisi

Çocuğunuz İdrar Kaçırma Risk Grubunda Mı?

Yatak Islatma Tedavisi

Tedavi Yöntemleri

Yatak ıslatma sorununa modern ve bilimsel tedavi yaklaşımlarımızla hızla çözüm buluyoruz. Ailelerimize verdiğimiz psikolojik destek ile süreci rahat geçirmelerini sağlıyoruz. Uygulamalarımızla yüksek hasta memnuniyeti yaratıyoruz.

Yatak Islatma Tedavi Yöntemlerini İnceleyin

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Yatak Islatma Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yatak ıslatma tedavisi sonrası hastanın önerilerimize uyması gerekmektedir.

İdrar günlüğü tutmaya devam etmek, gece sıvı alımını sonlandırmak da yatak ıslatma sorununa önlem almak için avantajlı uygulamalardır.

Yatak ıslatma sorunu ile tekrar karşılaşmamak için yaşam şeklini değiştirmek ve sağlıklı bir işeme alışkanlığı kazanmak oldukça avantajlı olacaktır.

Yatak Islatma Tedavi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Yatak ıslatma sorununun tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle tedavi sonrasında eski alışkanlıklarına geri dönen, yatmadan önce sıvı alan, idrar yapımını arttıran gıdalar tüketen, stres altında olan kişilerde ve ailesi tarafından işeme alışkanlığı doğru kazandırılmayan çocuklarda yatak ıslatma tekrar görülebilir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte tedaviden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Yatak ıslatma tedavisinden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak tekrar görülmesi riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Sağlıklı bir yaşam biçimi benimseyen hastalarımız için bu risk minimum düzeydedir.

Yatak ıslatma tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Yatak ıslatma problemini engellemek için gündüz yeterli sıvı almak ve gece yatmadan birkaç saat önce sıvı alımını durdurmak gerekir. Aynı zamanda idrar yapımını çoğaltan gıdalardan kaçınmak, pelvik kasları güçlendirmek, alkol ve kafeinden uzak durmak yararlı olacaktır.

Çocuğunuz yatağını ıslatıyorsa kesinlikle kızma, azarlama ve cezalandırma yoluna başvurulmamalıdır. Bu davranışlar çocuğun durumunun daha kötüye gitmesine, benliğinin zedelenmesine ve depresyona neden olabilir. Çocuğun en kısa sürede tedavi edilmesini sağlamalı ve bu süreçte ona destek olunmalıdır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05