+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

İdrar Reflüsü

İdrar Reflüsü (Vezikoüreteral Reflü) Tedavisi

İdrar reflüsü hastalığında kişiye özel tanı ve tedavi yöntemleri, hasta memnuniyeti garantisi ve uzman desteği.

Bebek ve çocuklarda sıklıkla karşılaşılan mesaneden üreter ve böbreğe idrar reflüsü (kaçağı), tedavi edilmediğinde ya da tanıda geç kalındığında böbrekten idrarın mesaneye boşalmasına engel olarak, hidronefroz, böbrek fonksiyonlarında bozulma, hipertansiyon, çocuklarda gelişme geriliği, reflü nefropatisi ve kronik böbrek yetmezliği gibi sorunlara neden olabilir.

Erken yaşta böbrek kayıplarının en önemli nedenlerinden olan idrar reflüsü, böbrekte doku zararlarına ve böbreğin enfekte olmasına (pyelonefrit) neden olmaktadır.

Vezikoüretral reflü, üriner enfeksiyon hikayesi olmayan çocuklarda %17; üriner enfeksiyon olan çocuklarda ise %70 dolaylarında görülmektedir. Bu nedenle bebek ve çocuklarda görülen idrar yolu enfeksiyonları detaylı değerlendirilmelidir.

Idrar Reflusu

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Kendiliğinden ilk 2 yıl içerisinde %50 oranında düzelebilen vezikoüreteral reflü (VUR) için izlem, ilaç ve cerrahi yöntemlerimizle hızlı ve güvenli iyileşme garantisi!

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

İdrar Reflüsü Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İdrar reflüsü tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

İlaçların kullanımına dikkat etmek ve cerrahi tedavi sonrasında kontrolleri aksatmamak önemlidir.

Düzenli idrar tahlili ve kültürü ile idrar reflüsü iyileşme durumu takip edilmelidir. Mesane filmleri alınarak reflünün düzelmesi takip edilmelidir.

Idrar Reflusu Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

İdrar reflüsü tedavisi fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, hangi tedavinin yapıldığına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Ürolojide idrar reflüsü tedavisi fiyatları nelerdir, idrar reflüsü tekrar eder mi, idrar reflüsünden korunmak için neler yapılmalı gibi sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

İdrar reflüsü; işeme disfonksiyonu, nörojenik mesane, nörojenik olmayan mesane disfonksiyonu gibi durumlarda tedaviden sonra da nüksetme riski taşımaktadır. Aynı zamanda tedavi sonrasında nadiren reflünün devam etmesi durumu da görülebilir. Bu nedenle, tedavi öncesi hassas detaylı bir inceleme yapmak ve ona göre tedavi yöntemini belirlemek çok önemlidir.

İdrar reflüsü varlığında süpresif antibiyotik gibi konservatif yöntemlerle idrar yolu enfeksiyonu riskini azaltmak çok önemlidir. Çünkü reflünün zamanla kendiliğinden düzelme ihtimali vardır. Erişkin dönemde görülen reflü için üreterovezikal bileşke mekanizmasını bozan mesane ve üreter hastalıklarından (enfeksiyon, taş) korunmak gerekmektedir.

Reflünün devam etmesi, üreteral tıkanıklık, karşı taraf üreterde de reflü oluşması bazen görülebilen komplikasyonlardır. Ayrıca, üriner enfeksiyonlar ve idrar yaparken zorluk az da olsa görülebilmektedir. Tecrübeli ellerde bu komplikasyonların görülmesi çok çok nadirdir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05