+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Mesane Boynu Darlığı

Mesane Boynu Darlığı Tedavisi

Mesane boynu darlığı sorununa hızlı tanı ve tedavi, bilimsel yaklaşımlarla en yeni tedavi uygulamaları kliniğimizde…

Mesane boynu darlığı, fibroz bir dokunun bir kitle oluşturarak veya erkeklerde büyüyen prostatın mesane boynunda kısmi tıkanıklığa neden olması sonucu idrar yapmayı zorlaştırması ile kendini gösteren bir hastalıktır. Mesanedeki idrarın güçlü bir akımla ve tamamen dışarı atılamaması söz konusudur. Ayrıca, prostat ameliyatları sonrasında, ameliyat bölgesinde iyileşme sorunu olan hastalarda görülebilen bir komplikasyondur.

Uzun sürede idrar yapma, idrar tazyikinde azalma, idrarını tam boşaltamama, kesik kesik zorlanarak idrar yapma ve zaman zaman kasık ağrıları belirtilerinin görülmesi mesane boynu darlığı (obstrüksiyonu) varlığını gösterebilir. Bu durumda mutlaka üroloji uzmanına başvurmalı ve tedavi edilmelidir.

Mesane boyu darlığı sigara içenlerde, vasküler yani dolaşım bozukluğu olan, kalp hastalığı olanlarda ve yara iyileşme sorunu olanlarda daha sık görülen bir rahatsızlıktır.

Mesane Boynu Darlik Tedavisi 1 575x343

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Mesane darlığında tedavi yöntemi genel olarak kapalı yöntem (endoskopik) olarak da adlandırdığımız idrar kanalından endoskopik cihazlarla girilerek yapılan uygulamalardır. Tedavi standardımız başarılı ve kesin çözümlü sonuçlar vermektedir.m

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Mesane Boynu Darlığı Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mesane boynu darlığı tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

Kanama-enfeksiyon açısından dikkatli olunması, yatak istirahati yapılması iyileşme süreci için avantajlı olacaktır.

Mesane boynu darlığı tedavisi sonrasında tekrarlama ihtimaline karşı idrar akımının kontrol edilmesi gerekmektedir. Kesik kesik idrar yapma, idrar yaparken zorlanma ve mesanenin tam olarak boşaltılamaması gibi durumlar dikkatle takip edilmelidir.

Mesane Boynu Darligi

Sıkça Sorulan Sorular

Mesane boynu darlığı tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle prostat ameliyatı veya Prostat bölgesine uygulanan radyoterapi sonrasında oluşan mesane boynu darlıklarının tekrarı görülebilir. Uygulanan tedaviler başarılı sonuç verse de bu hastalığın tekrarı görülebilen bir durumdur. Mesane boynu darlığı tedavisinden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak hastalık riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Nüks riski olan hastaların mutlaka gözlem altında tutulması ve belirtilerin gözlemlenmesi halinde tedavi uygulanması gerekmektedir. Biz Kliniğimizde mesane boynu darlığı tekrarlama eğiliminde olan hastalarda tekrarı önlemek için ozon, PRP ve kök hücre tedavisinden faydalanmaktayız. Bu konuda başarılı sonuçlar elde etmekteyiz.

Mesane boynu darlığı tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Mesane boynu darlığı gelişme riski düşürülebilir. Bazı tedavilerden sonra sonda kullanımının uzun sürmesi de darlığa neden olabileceği için dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Tekrarlayan durumlarda, yara iyileşme sorunu oluşturan sigara tüketimini azaltarak ya da sigarayı bırakarak da mesane boynu darlığı riskini düşürebilirsiniz.

Mesane boynu darlığı ameliyatı sonrası cinsellik hastaların en çok merak ettiği konulardan biridir. Mesane boynu darlığı tedavisi ve ameliyatı sonrasında bazen görülebilen retrograd ejakülasyon (kuru boşalma, mesaneye boşalma) dışında herhangi bir cinsel komplikasyon görülmemektedir. Ayrıca, seçilmiş hastalarda uyguladığımız botoks enjeksiyonu ile hem darlık tedavi edilmekte hem de kuru boşalma riski daha az olmaktadır. Kişiye özel uyguladığımız yöntemlerle retrograd ejakülasyon oranı minimuma indirilmiştir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05