+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Üretra Darlığı

Üretra Darlığı Tedavisi

Üretra darlığı tedavisinde kliniğimizde kişiye özel bilimsel yaklaşımlarla hızlı tanı ve tedavi yöntemleri.

Üretra darlığı mesaneden idrar çıkış deliğine kadar uzanan idrar çıkış borusunun daralmasıdır. İdrar yolu darlığı olarak da bilinen üretra darlığı, tedavi edilmediğinde daha şiddetli hal almakta, işeyememe, mesane ve böbrek fonksiyonlarının bozulması gibi komplikasyonlara neden olmakta ve kişinin günlük yaşamını büyük ölçüde etkilemektedir. Üretra darlığı, alt üriner sistemde anatomik, işlevsel veya sinirsel sorunlara neden olarak işeme bozukluğuna yol açmaktadır. Bu nedenle vakit kaybedilmeden tedavi edilmelidir.

İdrar yolu daralması, erkeklerde kadınlara oranla daha sık görülmektedir.

Uretra Darligi 3 3

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Uretra Darligi Ameliyati

Tedavi Yöntemleri

Üretra darlığı tedavisindeki amacımız; idrar akımını engelleyen darlığın ortadan kaldırılmasıdır. Hastamızın genel sağlık durumuna ve darlığın şiddetine göre tedavi yöntemimizi belirlemekteyiz. Tedavi sonrasında da tekrar etmemesi için önlemler almaktayız.

Üretra Darlığı Tedavi Yöntemlerini İnceleyin

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Travmatik Üretra Darlığı Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Travmatik üretra darlığı tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

Sondanın kullanımına dikkat edilmesi, kanama-enfeksiyon açısından dikkatli olunması, yatak istirahati yapılması iyileşme süresince avantajlı olacaktır.

Travmatik üretra darlığı tedavisi sonrasında tekrarlama ihtimaline karşı idrar akımının kontrol edilmesi gerekmektedir. Kesik kesik idrar yapma, idrar yaparken zorlanma ve mesanenin tam olarak boşaltılamaması durumlarında durum değerlendirilmelidir.

Travmatik Uretra Darligi Tedavi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Travmatik üretra darlığının tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle travma oluşturacak durumların tekrar etmesi, idrar yolu enfeksiyonları ile cerrahi tedavilerde yapılan hatalar sonrasında üretra darlığı yeniden meydana gelebilir. Travmatik üretra darlığı tedavisinden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak üretra darlığı riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Hastaların belirtileri görmesi halinde mutlaka uzmanına başvurmaları gerekmektedir.

Travmatik üretra darlığı tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Travmatik üretra darlığı korunmak mümkündür. Travmaya neden olacak düşme, yaralanma ve kasıklara alınan darbelerden kaçınıldığında üretra darlığı oluşumu önlenebilir. Aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonu risklerinden kaçınarak da üretra darlığından korunmak mümkündür.

Üretra ameliyatı sonrası cinsellik hastaların en çok merak ettiği konulardan biridir. Üretra darlığı travmatik nedenlerden kaynaklandığında cinsel işlev bozukluğu olma ihtimali daha fazladır. Ancak son yıllarda geliştirilen tedavi yöntemleriyle birlikte cinsel komplikasyon oluşma riski çok çok düşüktür.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05