+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Ozon Tedavisi Nedir? Hangi Hastalıklarda Nasıl Uygulanır?

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisinde kişiye özel seçenekler, hızlı tanı ve kesin çözümlü tedavi uygulamaları ve yüksek başarı oranı.

1990’lı yıllardan itibaren ozonun bağışıklık sistemini güçlendirici, farklı antibiyotiklerle sinerji etkisi yarattığı ortaya konmuştur. 2001 yılında ise ozonun sıtma parazitinin büyümesini durdurduğu tespit edilmiştir. Bu gelişmelerle birlikte ürolojide yeni tedavi yöntemleri arasında dikkat çekmektedir.

Tedavi edici özelliği ise en güçlü oksidan olmasından kaynaklı biyolojik etki göstermesi, koruyucu ve dezenfekte edici etkisinin olmasıdır.

Türkiye’de ilk defa 2015 yılında üroloji alanında ozon tedavisi uygulamaları kliniğimizde başlamıştır. Kliniğimizde majör, minör, üretral, rektal uygulama yolları başta olmak üzere değişik yöntemlerle ozon tedavisi başarı ile uygulanmaktadır.

Ozon Tedavisi 1

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Ozon Tedavisi Uyguladığımız Hastalıklar

Türkiye’de 2015 yılından itibaren kliniğimizde uygulanmaya başlayan ozon tedavisi; interstisyel sistit, prostatit, üretrit, kronik sistit, sertleşme sorunu, erken boşalma gibi ürolojiyi ilgilendiren hastalıklara ek olarak diyabet ve komplikasyonları ile kanser tedavisi alan hastalarda başarıyla kullanılıyor!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Ozon Tedavisi Kimlerde Kullanılmamalıdır?

Ürolojide ozon tedavisi hemen her hasta için kullanılabilse de bazı hastalarda kullanılmamaktadır.

Gebeliğin ilk 3 ayında, favizim (bakla allerjisi, alyuvarlarda enzim eksikliği) olan hastalarda, hipertiroidizm (aşırı çalışan tiroid bezi) varlığında, aşırı alkol kullananlarda uygulanmamalıdır.

Yakın zamanda felç veya kalp krizi geçirmiş olanlarda, ileri evre kanser hastalarında, bilinci kapalı yoğun bakım hastalarında, ozon tedavisini tolere edemeyen veya ozona alerjisi olanlarda kullanılmamalıdır.

Urolojide Ozon Tedavisi

Sıkça Sorulan Sorular

Kliniğimizde, iyileşmeyen yara enfeksiyonları, kronik yorgunluk sendromunu, bağışıklık sistemini güçlendirme, vücut direncini artırma, gençleştirme (yaşlanma karşıtı yani antiaging), virüs bakteri ve mantara bağlı enfeksiyon hastalıkları ve vajinit tedavisinde ozon tedavileri uygulamaktayız.

Ozon tedavi fiyatları; ozon tedavisi yapan hastaneler ve klinikler incelendiğinde, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Ozon tedavisi fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı ozon tedavisi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide ozon tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır, ozon tedavisi nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Diğer tüm tıbbi tedavi yollarında olduğu gibi ozon tedavisinin başarısı da hastanın sağlık durumuna ve hastaya bağlı faktörlere ve ek olarak ozon tedavisinin sıklığına, uygulanan doza ve başka bir dizi faktöre bağlıdır. Yıllardır yapılan pek çok deneysel ve klinik çalışmalar sonucunda tıbbi amaçlı ozon uygulamasında dozlar, uygulama sıklığı ve uygulama yöntemleri geliştirilmiştir.

Ozon tedavisi, tıbbi amaçlı olarak, ortopedi, genel cerrahi, fizik tedavi, dermatoloji, enfeksiyon hastalıklarında ve diş hekimliği alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Arteriyal dolaşım bozuklukları, karaciğer hastalıkları, herpes gibi virüslerden kaynaklı hastalıklar, enfekte olmuş kötü yaralar, yanıklar ve kanser hastalıklarında da kullanılmaktadır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05