Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05
+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Robotik Cerrahi

Ürolojide Robotik Cerrahi

Robotik cerrahiyle yüksek çözünürlüklü üç boyutlu görüntülerin eşliğinde bilgisayar temelli tedavi uygulaması.

Robotik cerrahi ya da bir diğer adıyla Da Vinci Robotik sistem, tıp dünyasında cerrahinin ulaştığı en modern teknoloji olmakla birlikte üroloji, kadın hastalıkları, genel cerrahi, KBB, göğüs cerrahisi, kalp cerrahisi alanlarında kullanılmaktadır.

Cerrahi ekipman olarak 3 ana bölümden oluşan ve bilgisayar temeline dayanan, dokulara en düşük düzeyde zarar vererek ameliyatın yapılmasını sağlayan robotik bir sistemdir.

Üroloji alanında robotik cerrahi uygulamaları kliniğimizde başarıyla yapılmaktadır. Özellikle kanser ile mücadele eden hastalarımız için uzman ve kesin sonuçlu uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Robotik Cerrahi Uyguladığımız Hastalıklar

Geleneksel açık ve kapalı ameliyat teknolojilerinin kısıtlı imkanlarını aşan, doktora ve hastaya hem tedavi sırasında hem de sonrasında avantaj sağlayan robotik cerrahi kliniğimizde! 3 boyutlu büyütülmüş görüntüler ve robotik kollarla ameliyat yapmak artık çok daha kolay!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Robotik Cerrahi Yan Etkileri Nelerdir?

Prostat kanseri için yapılan uygulamalardan sonra idrar tutamama ve penis sertleşme bozukluğu sıklığının robotik cerrahide daha az görülür.

Robotik cerrahi yan etkileri olmayan bir cerrahi yöntemdir. Hastada işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ağrı olmamaktadır.

Robotik Cerrahi sayesinde radikal prostatektomi ameliyatından sonra normal ilaç almaksızın cinsel fonksiyonunuzu %80-90 oranında ek tedavi almadan gerçekleştirebilirsiniz. Hasta işlem sonrası günlük hayatına hızla dönmekte ve rahatlıkla işine devam edebilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Robotik cerrahi tedavi fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Robotik cerrahi fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı robotik cerrahi tedavisi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide robotik cerrahi hangi hastalıklarda kullanılır, robotik tedavisi nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Diğer tüm tıbbi tedavi yollarında olduğu gibi robotik cerrahinin başarısı da hastanın sağlık durumuna ve hastaya bağlı faktörlere ve ek olarak faktöre bağlıdır. Yıllardır yapılan pek çok deneysel ve klinik çalışmalar sonucunda robotik cerrahinin günümüzdeki en etkili ve avantajlı ameliyat yöntemi olduğu belirlenmiştir.

Robotik cerrahi, tıbbi amaçlı olarak, üroloji dışında rahim alma ameliyatları, miyom ameliyatları, tüp cerrahisi, yumurtalık kistleri, rahim sarkması ve vajen sarkması, jinekolojik kanser ameliyatları için kullanılmaktadır.

Robotik cerrahi ameliyatı, robot sistemindeki kolların cerrah tarafından yönetilmesiyle yapılmaktadır. 3 boyutlu görüntü elde eden cerrah, görüntüyü 10 – 12 kat büyütme avantajına sahiptir. Vücudun içine ilerletilen borucuklara yerleştirilerek kullanılan robotik kollar hassas şekilde ameliyatı gerçekleştirmektedir. Hastanın vücudunda belirli noktalardan 3 ile 5 adet 0.5 ya da 1 cm çapında açılan deliklerden yerleştirilen borulardan birinde görüntüyü iletecek olan kamera bulunur. Diğer kollar ise cerrahiyi gerçekleştirir. Robotik cerrahi kolları 540°hareket kabiliyetine sahiptir ve kesinlikle titrememektedir. Açılan kesiden ilerletilen kollar ile bölgedeki dokulara zarar verilmeden hassas cerrahiler gerçekleştirilebilir. Robotik cerrahi tekniğinde sistemdeki 3 kolun girişini sağlayacak kesiler dışında başka bir kesi açılmamaktadır. Kollar yüksek hassasiyete sahip olup en derin bölgelerde dahi kullanılabilmektedir. Cerrahi sonrasında açılan kesiler kozmetik açıdan da herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

Online Testler

Online Testler