+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Robotik Cerrahi

Ürolojide Robotik Cerrahi

Robotik cerrahiyle yüksek çözünürlüklü üç boyutlu görüntülerin eşliğinde bilgisayar temelli tedavi uygulaması.

Robotik cerrahi ya da bir diğer adıyla da Vinci Robotik sistemini, prostat kanseri, böbrek kanseri, mesane kanseri, üst sistem ürotelyal kanser, adrenal kanser, testis kanseri, üreteropelvik bileşke darlığı, böbrek kisti ve komplike vezikovajinal fistül tedavisinde başarı ile kullanmaktayız.

Cerrahi ekipman olarak 3 ana bölümden oluşan ve bilgisayar temeline dayanan, dokulara en düşük düzeyde zarar vererek ameliyatın yapılmasını sağlayan robotik bir sistemdir.

Üroloji alanında robotik cerrahi uygulamaları kliniğimizde başarıyla yapılmaktadır. Özellikle kanser ile mücadele eden hastalarımız için sağlam dokuyu koruyan, fonksiyonları koruyan, cerrahinin etkisinden kolaylıkla çıkmayı sağlayan teknoloji temelli bir cerrahidir.

Robotik Cerrahi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Robotik Cerrahi Uyguladığımız Hastalıklar

Geleneksel açık ve kapalı ameliyat teknolojilerinin kısıtlı imkanlarını aşan, doktora ve hastaya hem tedavi sırasında hem de sonrasında avantaj sağlayan robotik cerrahi kliniğimizde! 3 boyutlu büyütülmüş görüntüler ve robotik kollarla ameliyat yapmak artık çok daha kolay!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Robotik Cerrahi Yan Etkileri Nelerdir?

Prostat kanseri için yapılan radikal prostatektomi ameliyatı sonrasında görülen idrar tutamama ve penis sertleşme bozukluğu sıklığı robotik cerrahide daha az görülür.

Robotik cerrahi yan etkileri çok daha az olan bir cerrahi yöntemdir. Hastada işlem sırasında ve sonrasında herhangi bir ciddi ağrı olmamaktadır.

Robotik Cerrahi sayesinde radikal prostatektomi ameliyatından sonra normal ilaç almaksızın cinsel fonksiyonunuzu %80 oranında ek tedavi almadan gerçekleştirebilirsiniz. Hasta işlem sonrası günlük hayatına hızla dönmekte ve rahatlıkla işine devam edebilmektedir.

Urolojide Robotik Cerrahi 1

Sıkça Sorulan Sorular

Robotik cerrahi tedavi fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Robotik cerrahi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide robotik cerrahi hangi hastalıklarda kullanılır, robotik cerrahi hangi hastalıklar için kullanılır gibi sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Diğer tüm tıbbi tedavi yollarında olduğu gibi robotik cerrahinin başarısı da hastanın sağlık durumuna ve hastaya bağlı faktörlere bağlıdır. Yıllardır yapılan pek çok deneysel ve klinik çalışmalar sonucunda robotik cerrahinin günümüzdeki en etkili ve avantajlı ameliyat yöntemi olduğu belirlenmiştir.

Robotik cerrahi, böbrek kanseri, böbrek üstü bezi (adrenal, sürrenal) kanserlerinde, böbrek ve idrar kanalının ürotelyal kanserlerinde, mesane kanserinde, prostat kanserinde, testis kanserinin karın içinde kitle oluşturduğu durumlarda (RPLND oameliyatı), üreteropelvik bileşke darlığı, üreter darlıkları, böbrek nakli, idrar kaçırma ve pelvik taban rekonstriksiyonu ameliyatlarında, vezikovajinal fistül ameliyatlarında kullanmaktayız. Prostat büyümesi ameliyatında idrar yolundan girilerek yapılan lazer ameliyatlarının (HoLEP, ThuLEP, plazmakinetik...) üstün başarısı nedeniyle robot ile cerrahiyi pahalı bir yöntem olması nedeniyle tavsiye etmiyoruz.

Robotik cerrahi ameliyatı, robot sistemindeki kolların cerrah tarafından yönetilmesiyle yapılmaktadır. 3 boyutlu görüntü elde eden cerrah, görüntüyü 10 – 12 kat büyütme avantajına sahiptir. Vücudun içine ilerletilen borucuklara yerleştirilerek kullanılan robotik kollar vasıtasıyla hassas bir şekilde ameliyat gerçekleştirilmektedir. Hastanın vücudunda belirli noktalardan 3 ile 5 adet 0.5 ya da 1 cm çapında açılan deliklerden yerleştirilen borulardan birinde görüntüyü iletecek olan kamera bulunur. Diğer kollar ise cerrahiyi gerçekleştirir. Robotik cerrahi kolları 540°hareket kabiliyetine sahiptir ve kesinlikle titrememektedir. Açılan kesiden ilerletilen kollar ile bölgedeki dokulara zarar verilmeden hassas cerrahiler gerçekleştirilebilir. Robotik cerrahi tekniğinde sistemdeki 3 kolun girişini sağlayacak kesiler dışında başka bir kesi açılmamaktadır. Kollar yüksek hassasiyete sahip olup en derin bölgelerde dahi kullanılabilmektedir. Cerrahi sonrasında açılan kesiler kozmetik açıdan da herhangi bir sorun yaratmamaktadır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05