+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Penis ve Skrotum (Testis Torbası) Şekil Bozuklukları

Penis Ve Testis Torbası Şekil Bozuklukları

Penis ve testis torbasının yani skrotumun şekil bozuklukları sıklıkla görülen estetik sorunlardır. Kliniğimize özel tedavi yaklaşımlarını yakından tanıyın.

Penis şekil bozuklukları penis eğriliği, penis küçüklüğü, penis inceliği şeklinde olabilir. Penis eğriliği 2 şekilde olabilir: Doğuştan gelen yani konjenital penis eğrilikleri, ve sonradan oluşan travmalara bağlı penis eğrilikleri. Peyronie hastalığı sonradan gelişen penis eğriliğine örnektir.

Testis torbası yani skrotum bozuklukları da 2 şekilde oluşabilir: Doğuştan ve sonradan gelişen şekil bozuklukları.

Penis ve skrotumdaki şekil bozuklukları, özellikle ergenlerde ve genç erkeklerde psikolojik ve sosyal travmalar yaratan ve sertleşme sorunu ve erken boşalmaya neden olan ciddiye alınması gereken problemlerdir.

Her hastaya özel bir tanısal yaklaşım ve tedavi planlaması yapılması çok önemlidir. Vakit kaybedilmeden tedavi edilmesi gerekir.

15-40 yaş arasında sıklıkla başvuru aldığımız sorunlardır. Zamanında tedavi edilmediğinde önemli sorunları beraberinde getirmektedir.

Penis Kucuklugu

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Penis ve testis torbası şekil bozuklukları için cerrahi ve cerrahi olmayan tedavi yöntemleri kullanıyoruz. Cinsel, psikolojik ve sosyal yönden hastanın tam bir iyilik halini elde etmesini amaçlıyoruz.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Penis ve Skrotum Şekil Bozuklukları Nelerdir? – Hastalığınızı Yakından Tanıyın!

Dünya genelinde en sık karşılaşılan penis ve skrotum şekil bozuklukları risk faktörlerini, belirtilerini ve teşhis yöntemlerini öğrenin. Hastalığınızı yakından tanıyın ve çözümü birlikte üretelim.

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Estetik Cerrahi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peyronie hastalığı tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Penis ve testis torbası şekil bozuklukları için cerrahi tedavi uygulanmışsa, erken dönemde genel önlemler olan fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, araç kullanmamak, gaz yapan gıdalardan uzak durmak gerekmektedir.

Peyronie hastalığı tedavisi sonrasında ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi, sert zeminlere oturulmaması, belirtilen süreden önce cinsel ilişkiye girilmemesi gerekmektedir.

Peyronie Hastaligi Tedavisi

Sıkça Sorulan Sorular

Hamilelik sırasında anne adayının istenilmeyen toksik maddelere maruz kalması penis ve skrotumun oluşumunda anatomik şekil bozukluklarına neden olabilmektedir. Sonradan gelişen eğrilikler penise olan travmalar sonucu oluşmaktadır. Peyronie hastalığı diyabet hastalarında ve orta yaş üzeri kişilerde daha sık görülmektedir. Aynı zamanda sigara kullanan, gut hastalığı olan, ailesinde penis ve testis torbası şekil bozukluğu geçmişi olan kişiler de risk grubu içerisinde yer almaktadır.

Penis eğriliği 2 şekilde olabilir: Doğuştan gelen yani konjenital penis eğrilikleri, ve sonradan oluşan travmalara bağlı penis eğrilikleri. Peyronie hastalığı sonradan gelişen penis eğriliğine örnektir. Hamilelik sırasında anne adayının istenilmeyen toksik maddelere maruz kalması penis ve skrotumun oluşumunda anatomik şekil bozukluklarına neden olabilmektedir. Sonradan gelişen eğrilikler penisin zorlanmasına bağlı penis kırıkları veya sertleşen dokuyu çevreleyen tunica albuginea denilen koruyucu kılıfın hasarı sonucunda gelişmektedir. Peyronie hastalığında yıllar içinde tunica albugineada oluşan kronik tekrarlayan hasarlar neden olarak görülmektedir.

Skrotum şekil bozuklukları 2 şekilde oluşabilir: Doğuştan oluşan ve sonradan oluşan şekil bozuklukları. Anne karnında genital bölge oluşurken penis dip kısmı ile testis torbasının bağlanma noktası normal açıda olmayıp, penise daha ilerden bağlanırsa, özellikle penis ereksiyona geldiğinde testis torbası penise yapışık bir perde gibi bir görünüm alarak penis boyunu kısaltır. Yani penis-skrotum birleşim yeri penis üzerinde olması gerekenden daha ilerde yer alır. Bu patolojinin daha ileri düzeyde olduğu durumda skrotum penisin ucuna yakın bir yerden bağlanır. Webbed penis yani çadır penis de denilir. Normal boyutta olan penis adeta cilt altında gizlenir. Yanlışlıkla bu durum küçük penis olarak düşünülür. Özel bir ameliyatla penis cilt altından kurtarılır, skrotuma şekil verilir ve anomali düzeltilir. Ayrıca skrotumun orta birleşim hattında oluşan hatalar, bir testisin oluşmamasına veya inmemesine bağlı o taraf skrotumun küçük kalması nedeniyle skrotumda şekil bozuklukları gelişebilmektedir. Sonradan gelişen skrotum şekil bozuklukları ise sıklıkla hidrosel yani testis etrafında sıvı toplanmasına bağlı olarak skrotumda oluşan büyümeye bağlı, ve testis ve skrotumun enfeksiyon hastalıkları sonucu hasar görmesine bağlı gelişen şekil bozukluklarıdır.

Peniste ve testis torbasında görülen şekil bozuklukları derecesine göre, cinsel ilişkiye girmeye engel teşkil edebileceği gibi, kozmetik, psikolojik ve sosyal yönden etkileri sonucu sertleşme bozukluğuna ve erken boşalmaya neden olabilmektedir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05