+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Hidrosel

Hidrosel Tedavisi

Çocuklarda ve yetişkinlerde başarılı uygulamalarla hidrosel tedavisi, acısız ve ağrısız tedavi yöntemleri…

Halk dilinde “torbaların şişmesi”, “su toplaması” ve “su fıtığı” olarak adlandırılır. Tanısı fizik muayene ve ultrasonografi ile rahatlıkla konulan hidrosel sorunu, yeni doğanlarda ilk yıl içinde kendiliğinden kaybolabilir. Yetişkin hidroselinde ise cerrahi müdahale gerekli olabilir.

Testis iltihabı, testis travması veya testis tümörüne bağlı olarak da gelişebilen hidroselin altında yatan sebepler mutlaka incelenmelidir, tedavi kısa sürede yapılmalıdır.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; yeni doğanlarda daha sık görülen hidrosel, 40 yaşından sonra erişkinlerde karşılaşılan testis hastalıklarından biridir.

Hidrosel Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Çocuklarda ilk 1 yıl içerisinde kaybolan hidrosel rahatsızlığından korkmayın! Kliniğimizde uygulanan izlem ve gerekirse uygulanan minimal invaziv cerrahi yöntemleri ile çocuklarınız ve sizin için kalıcı ve kesin çözümler! Uzman desteği ile sağlıklı bir hayat…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Hidrosel Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hidrosel ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

1 ay kadar bisiklete ve motorsiklete binmek gibi spor aktivitelerinden uzak durmak, ameliyat edilen bölgedeki iyileşme için avantajlı olacaktır.

Hidrosel tedavisi sonrası yaranın enfeksiyon kapmaması için düzenli kontrollerin yapılması çok önemlidir. Genellikle cildin kapanması 1 haftayı bulmaktadır. İç dokuların iyileşmesi de 1-2 ayı bulmaktadır. Hasta 2 hafta sonra cinsel aktiviteye, 4-5 hafta sonra spor hayatına dönebilmektedir.

Hidrosel Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Bebeklerde görülen hidrosel, doğumdan yaklaşık 1 yıl içinde kendiliğinden yok olmaktadır. Ancak bazı durumlarda 2 yaşa kadar beklemek gerekebilir. Doğumsal hidrosellerin geçmemesi halinde cerrahi tedavi düşünülmelidir. Aksi taktirde ilerleyen hidrosel durumunda testis gelişimi bozulabilir, yürüme kusuru ve estetik görünüm bozukluğu ortaya çıkabilir. Bazen hidrosel kasık fıtığı ile birlikte görüldüğü için mutlaka araştırılması gerekir. Yetişkin erkeklerde de durumun gözlenmesi ve farklı hastalıklardan kaynaklanıp kaynaklanmadığı belirlenmelidir. Hidrosel şiddeti ve kaynağı tespit edildiğinde mutlaka tedavi edilmelidir.

Hidrosel tedavisi sonrasında nüks etme durumu çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Geniş hidrosellerin ameliyatı zor olduğu için tedavi sonrası da takip edilmesi gerekmektedir.

Hidrosel, tümör ya da enfeksiyon belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Ancak her zaman kanser belirtisi olarak değerlendirilmemektedir. Yine de muayene sırasında mutlaka testis kanseri araştırması da yapılır. Hidrosel, erken fark edildiğinde kaynağı testis kanseri ise, testis kanserini erken evrede yakalama şansımız artmaktadır. Bu nedenle her hidrosel mutlaka araştırılmalı ve tedavi planı yapılmalıdır. Erken tedavi edilen hidrosel için hem başarı oranını yükseltmektedir, hem de kozmetik sonuçları daha iyi olmaktadır.

Hidrosel tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, kasık fıtığı eşlik edip etmemesine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05