+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sistosel (Mesane Sarkması)

Sistosel Tedavisi

Sistosel tedavisinde profesyonel ve bilimsel yaklaşımlarla başarılı sonuç alınan uygulamalarımız.

Mesane sarkması olarak da bilinen sistosel, mesanenin vajinanın içine ve dışarı doğru sarkması durumudur. İdrar torbası sarkması, vajina ön duvarının, idrar torbasına verdiği desteği yitirmesi ile oluşmaktadır.

Mesane sarkması tedavi edilmediğinde ciddi sağlık sorunlarına ve cinsel yaşamda sorunlara neden olabilmektedir. İdrar yapmayı zorlaştıran, böbrek işlevini dahi bozan bu sorun mutlaka tedavi edilmelidir.

İdrar torbası sarkması, çoğunlukla vajinal doğum yapmış kadınlarda ortaya çıkmaktadır. Bu durumun nedeni ise sıklıkla zor doğumlardır.

Sistosel Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Sistosel Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sistosel tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

Bol miktarda sıvı tüketmek, sağlıklı beslenmek, kronik akciğer hastalıklarından korunmak sistoselin iyileşme sürecinde etkilidir.

Rahatsızlığı gidermek için iyi şekilde istirahat etmek, doğru beslenmek ve kontrollerinizi aksatmayarak olası durumlara karşı önlem almanız gerekmektedir.

Sistosel Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Sistosel tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle sık doğum yapan kadınlarda zorlu doğum ve bebek kilosunun fazla olması nedenlerine bağlı olarak idrar kesesi sarkması gerçekleşebilir. Kronik kabızlık ve öksürme problemleri olanlarda ve mesane basıncının artması halinde sistosel tekrarlayabilir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte sistosel tedavisinden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Sistosel tedavisinden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak sistosel riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Belirtilerin tekrar görülmesi halinde ise hastanın kliniğimize başvurması gerekmektedir.

Sistosel tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Sistosel oluşumunu engellemek için kegel egzersizleri yapmak, kabızlığı önlemek, yüksek lifli gıdalar tüketmek, ağır kaldırmaktan kaçınmak, kronik öksürük varsa tedavi olmak, ideal kiloyu korumak, zorlu doğumları engellemek ve mesane travmalarından korunmak gerekmektedir.

Sistosel tedavi seçenekleri hastanın ileride çocuk sahibi olmak istemesine göre değişmektedir. Çocuk sahibi olmak isteyen hastalara farklı tedaviler önerilmektedir. Mesanede gerçekleşen travmanın durumuna göre bazı hastalarda dokuların zarar görmesiyle birlikte çocuk sahibi olmak sakıncalı olabilir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05