+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

İnmemiş Testis

İnmemiş Testis Tedavisi

İnmemiş testis tedavisinde erken tanı, hızlı tedavi ve kesin çözümler. Riskleri minimuma indiren, yaşam kalitenizi arttıracak tedaviler.

Genellikle tek bir testiste görülürken, vakaların %10’unda her iki testiste de görülmektedir. Genellikle doğum sonrası yapılan kontrollerde teşhis edilmektedir. Atlanıldığında, tedavi edilmediğinde kısırlık gibi ciddi sonuçları olan inmemiş testis, fark edildiği zaman 2 yaşından önce mutlaka tedavi edilmelidir.

İnmemiş testis, kriptorşidizm olarak da bilinmektedir. Zamanında doğan erkek bebeklerin %3 ile %4’ünün, preterm (erken) doğan erkek bebeklerin ise %21’inin inmemiş testis sendromuna sahip olduğu bilinmektedir.

İnmemiş testis varlığı, ergenlik çağında testis kanseri gelişme riskini artırmaktadır. Bu nedenle inmemiş testis ameliyatı yapılsa dahi, testis kanseri açısından düzenli kontroller yaptırmak çok önemlidir.

Inmemis Testis

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

İnmemiş testis tedavisinde geliştirilmiş cerrahi uygulamalar, hasta konforu ve testis koruma yöntemleriyle birlikte sağlıklı bir hayatın kapıları kliniğimizde aralanıyor. Çocuklarınız erken tanı yöntemlerimizle hızla sağlığına kavuşuyor!

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

İnmemiş Testis Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnmemiş testis tedavisi sonrası hastanın dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası hasta aynı gün akşam veya ertesi sabah taburcu edilir. Yara iyileşmesi döneminde hijyene dikkat edilmesi gerekir. Doktorunuzla sürekli iletişimde kalmanızda fayda vardır.

Inmemis Testis Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

İnmemiş testis sonradan da görülebilen bir rahatsızlıktır. Doğum sonrasında skrotumda olan testisler büyüme çağında, testisleri karın bölgesine bağlayan dokunun yeterince gelişememesi nedeniyle takılıp inmemiş testis tablosu oluşabilir. Fark edilmediğinde ve tedavisi ertelendiğinde ciddi sorunları da beraberinde getirir. Tedavi edilmediğinde veya fark edilmediğinde kısırlık şikayetleri ile kliniğe başvurduklarında teşhis edilmesi söz konusu olabilir.

İnmemiş testis ameliyatı sırasında sperm kanalının kesilmesi, testisi besleyen atardamarların zarar görmesi en önemli risklerdir. Sperm kanalının kesilmesi, oluşan spermlerin normal yoldan dışarıya çıkmasını engelleyecektir. Atar damarın zarar görmesi testisin beslenmesini ve nekroza gitmesine neden olabilir. Bu nedenle cerrahi tedavinin bu konuda deneyimi olan uzmanlarca yapılması çok önemlidir. Kliniğimize danışmadan karar vermeyin.

İnmemiş testis tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

İnmemiş testis, kanserleşme riski taşıdığı için mutlaka tedavi ve takip edilmelidir. Tedavi edilmeyen hastalarda testis kanseri oluşumu gözden kaçabileceği için, erken tanı konulmasına engel olacak ve hayati risklere neden olabilecektir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05