+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Adrenal Kisti (Sürrenal kisti)

Adrenal Kisti Tedavisi

Adrenal kisti tedavisi için en yeni teşhis ve tedavi uygulamaları, yüksek memnuniyet ve hasta başarısı…

Adrenal, sürrenal ya da böbrek üstü bezleri, böbreklerin üst kısmında yer alan ve böbreklerden ince bir tabakayla ayrılan yapılardır. İç salgı bezleri olan adrenal bezler 3-6 gr ağırlığındadır. Vücudumuzda salgılanan en önemli hormonlar, bu bezlerden salgılanır.

Böbrek fonksiyonlarının bozulması gibi kalıcı sorunlara neden olabilecek adrenal kistlerin mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

Böbrek kistlerine erkeklerde kadınlara oranla daha fazla rastlanır ve % 10 tek taraflı tek kist % 5 iki taraflı kist olabilir.

Adrenal Kisti Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Böbrek üstü bezi adrenal kistleri için çok nadir görülür. Semptom genellikle göstermez, yapılan bir radyolojik incelemede rastlantı sonucu tanı konulur. Bazı hastalarda ise kist büyürse, karın ağrısı, bulantı ve kusma şikayetleri görülebilir. Bazen de kist içerisinde kanama, enfeksiyon eşlik edebilir ve acil bir durum gösterebilir. Bazı kistler hormon üretebilir yani fonksiyonel olabilir. Bu kistlerin tedavisi çok önem arz eder. Kliniğimiz adrenal kist hastalarına erken tanı ve tedavi seçenekleri sunmaktadır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Adrenal Kisti Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adrenal kist ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, araç kullanmamak (en az 1 hafta), gaz yapan gıdalardan uzak durmak önemlidir.

Böbrek üstü bezi kisti tedavisi sonrasında bol su içilmesi, lifli ve yumuşak gıdalar tüketilmesi, sağlıklı bir yaşam biçiminin benimsenmesi önemlidir.

Adrenal Kisti Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Adrenal kistleri böbrek tümörleri ile karıştırıldığı için hastada endişe yaratmaktadır. Böbrek üstü bezlerinde meydana gelen kistlerin kanser oluşturma riski yoktur. Adrenal kistleri fonksiyonel ise, hormonal düzende oluşturduğu bozukluklar nedeniyle hayati tehlike oluşabilir. Bu nedenle, adrenal kistlerin erken teşhisi ile tedavi edilebilen bir hastalıktır.

Böbrek üstü bezi kistleri genellikle iyi huylu oldukları için tedaviye olumlu yanıt vermektedir. Tedaviden sonra adrenal kistlerin tekrarlama olasılığı oldukça düşüktür.

Adrenal kisti tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Bazı adrenal kanserler kistik yapıda olabilir. Basit kistlerden ayrımı yapılmalıdır. Böbrek üstü bezi kistleri tedavi edilmediğinde ya da kötü huylu olduklarında cerrahi olarak çıkarılmalıdır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05