+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Laparoskopik Cerrahi

Laparoskopik Cerrahi

Hem hekim hem de hasta için devrim niteliği taşıyan laparoskopik cerrahi ile daha az doku hasarı, daha hızlı iyileşme!

Endoskopik cerrahide en önemli gelişmelerden biri laparoskopi yöntemidir. Laparoskopi, geniş bir kesiye gerek olmadan, birkaç ayrı noktadan vücuda yerleştirilen ince borular (trokar) ve bir kamera yardımı ile gerçekleştirilen ameliyat tekniğidir.

Laparoskopik cerrahide, ameliyat edilecek organın rahatlıkla görülmesini sağlayan teleskop sistemi sayesinde organın yaklaşık 10-15 kat büyütülmüş görüntüsü elde edilir.

Üroloji alanında laparoskopik cerrahi uygulamaları kliniğimizde başarıyla uygulanmaktadır. Kanser tedavilerinde %90’ın üzerinde başarı oranıyla modern laparoskopik ve robotik teknikler kullanmaktayız.

Laparoskopik Cerrahi 1

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Laparoskopik Cerrahi Uyguladığımız Hastalıklar

Prostat kanseri, böbrek kanseri, testis kanseri, mesane kanseri, böbrek kisti, üreteropelvik bileşke (UPJ) darlığı, inmemiş testis ve adrenal tümörler için standart cerrahi yöntem olarak laparoskopik cerrahiyi uygulamaktayız.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Laparoskopik Cerrahi Kimlerde Kullanılmamalıdır?

Ürolojide laparoskopik cerrahi hemen her hasta için kullanılabilse de bazı hastalarda uygulanamamaktadır.

Laparoskopik cerrahi barsak tıkanıklıkları, tedavi edilemeyen kanama hastalıkları olanlarda uygulanmamalıdır.

Laparoskopik cerrahiye; aşırı şişmanlık, gebelik, ağır solunum yetersizliği, ağır kalp atım bozuklukları, karın ve leğen kemiği organlarında önceden geçirilmiş büyük ameliyat, ağır kalp hastalıkları durumlarında da sıcak bakılmamaktadır.

Urolojide Laparoskopik Cerrahi

Sıkça Sorulan Sorular

Laparoskopik cerrahi tedavi fiyatları; hangi hastalık için uygulanacağına, ameliyatın içeriğine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına göre değişmektedir. Her hasta için laparoskopik cerrahi kişiye göre belirlendiğinden dolayı laparoskopik tedavisi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide laparoskopik cerrahi tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır, laparoskopik tedavisi nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorumuza danışabilirsiniz.

Laparoskopik cerrahi, böbrek, böbreküstü bezi, üreter, prostat, retroperitoneal lenf bezlerinin cerrahi olarak çıkarılmasında başarıyla kullanılırken açık cerrahi yerine uygun olan her hastalık için kullanılabilir avantaja sahiptir. Miminal invaziv tercih edilen durumlarda daha uygun bir yöntem olarak açık cerrahiye oranla tercih edilmektedir.

Diğer tüm tıbbi tedavi yollarında olduğu gibi laparoskopik cerrahinin başarısı da hastanın sağlık durumuna, hastaya bağlı faktörlere ve başka bir dizi faktöre bağlıdır. Yıllardır yapılan pek çok deneysel ve klinik çalışmalar sonucunda laparoskopik yöntemler geliştirilmiştir. Başarı oranı %97 üzerindedir.

Laparoskopik cerrahi açık cerrahi ile karşılaştırıldığında araştırmalarda belirlenmiş birçok fayda sağlanmaktadır. Laparoskopik cerrahi avantajları: ameliyat sonrası daha az ağrı, daha az kanama, daha kısa hastanede kalış süresi, kabul edilebilir kozmetik görünüm/küçük ameliyat yara izi, günlük aktivite ve çalışma yaşantısına erken dönüş, HD ve büyük görüntü ile cerrahinin gerçekleştirilmesidir. Açık cerrahinin yetersiz kaldığı, dar ve ulaşılması zor alanlardaki tümörlerin de kolaylıkla alınmasını sağlayan laparoskopik cerrahi, başarı oranı yüksek, en avantajlı yöntemlerden biridir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05