+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

PET Tomografi

PET Bilgisayarlı Tomografi

PET Tomografi ile detaylı görüntüler ile fizyolojik bilgiler birleştirilerek hızlı tanı imkanı ve doğru tedavi yöntemleri…

Dokuların metabolizmalarındaki değişimleri anatomik değerlendirmeleriyle birlikte ortaya koyan, etkili bir radyoloji-nükleer tıp görüntüleme tekniğidir. Vücuda verilen radyoaktif madde radyolojik ve nükleer tıp yöntemleri ile izlenerek organ ve dokular hakkında bilgi elde edilir. Bir organda tümörün saptanılması, kanser derecesinin belirlenmesi (evreleme), metastatik tümör varlığının saptanılması, sadece tümör belirteçlerinde yükselmenin olduğu durumlarda gözden kaçan tümör odaklarının tespitinde, tedavi yönteminin (cerrahi, radyoterapi, kemoterapi, hedefe yönelik tedavi) belirlenmesinde ve tedavi sonrasında kontrol amaçlı kullandığımız ileri teknoloji bir yöntemdir. Hastalığa erken tanı konulmasında oldukça değerlidir. Pozitron emisyon tomografi, PET-BT, PET-CT olarak da bilinir. Kullanılan radyoaktif maddeye göre farklı PET yöntemleri kullanılmaktadır. Örneğin prostat kanserine özgü Ga-68 PSMA'lı PET tomografi gibi.

PET, vücuttaki fizyolojik süreçlerin 3 boyutlu bir görüntüsünü veren ve sık kullanılan bir görüntüleme yöntemidir.

PET tomografi tanı uygulaması, en gelişmiş ve modern şekilde kliniğimizde uygulanmaktadır. Hızlı tanı ve tedavi için oldukça başarılı bir yöntemdir.

Pet Tomografi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

PET Tomografi Kullandığımız Hastalıklar

Ürolojik kanserlerin tanısı ve tedaviye yanıtın takibinde vazgeçilmez yöntem; PET Tomografi! Memnuniyet garantili tanı yöntemleriyle sağlığınız güvencemiz altında!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

PET Tomografi Sonrası Tedavi Planlaması

PET tomografi sonuçlarına göre hastalığın evresi belirlendikten sonra, hastaya özgü tedavi planını oluşturmaktayız.

PET taramasında vücuda damar yolundan verilen metabolik radyoaktif maddelerin, farklı metabolik veya fonksiyonel özelliklerine göre normal doku ve patoloji içeren dokularda birikmesi sonucu, hastalıklı dokunun belirlenmesi amaçlanmaktadır. Kullanılanacak radyoaktif madde inceleme yapılacak hastalığa göre belirlenir. Prostat kanseri için Galyum 68 PSMA’lı PET (Ga-68 PSMA PET) yapılmaktadır. Diğer hastalıklarda Flor-18 işaretli florodeoksiglukoz (F-18 FDG) PET kullanılmaktadır. Kullanılan radyoaktif maddelerin vücuda herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

PET tomografi, ürolojik kanserlerin tanı aşamasında ve tedaviye alınan cevabın incelenmesinde çok değerli bilgiler veren avantajlı bir sintigrafi-radyoloji yöntemidir.

Ürolojik tanı yöntemi olarak PET, özellikle prostat kanserinin yayılımını değerlendirmede, testis tümörlerinde özellikle seminomlarda tedaviye cevabın incelemesinde, ürolojik kanserlerin metastazlarının belirlenmesinde çok yardımcı bir yöntemdir.

Pet Tomografi Nedir

Sıkça Sorulan Sorular

PET tomografi fiyatları; kullanılacak radyoaktif madde ve yöntemlerine, uygulamanın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. PET tomografi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide PET tomografi öncesi hangi hazırlıklar yapılır, yan etkileri var mıdır, tomografi sonrası ağrı olur mu gibi sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

PET tomografi öncesinde hastanın hangi ilaçları ya da vitaminleri kullandığı öğrenilerek genel sağlık durumu incelenir. Taramadan birkaç saat öncesinden hastanın yemek yememesi gerekmektedir. Rahat kıyafetler giymek çekimin hasta açısından daha konforlu geçmesini sağlayacaktır. Bazı durumlarda ise tarama esnasında idrarın boşaltılması için mesaneye yumuşak bir tüp (katater) yerleştirilebilir.

PET tomografi yan etkileri olarak herhangi bir durum gösterilmemektedir. Radyoaktif madde kullanılmasına rağmen, maruz kalınan radyasyon miktarı vücudu etkilemeyecek kadar azdır. Ancak hamilelerin ya da emziren annelerin radyoaktif maddeden zarar görme ihtimali nedeniyle çok gerekmedikçe yapılmaması önerilir.

PET tomografi sonrası herhangi bir ağrı görülmemektedir. Hastalarımız aynı gün sosyal yaşamlarına dönebilirler. Radyoaktif maddenin vücuttan atılması için işlem sonrası bol sıvı tüketmeleri şarttır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05