+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Piyelonefrit-nefrit

Piyelonefrit-nefrit Tedavisi

Piyelonefrit-nefrit hastalığına karşı kesin çözüm sunan tedavi yöntemlerimiz ile hızla sağlığınıza kavuşacaksınız…

Piyelonefrit; üriner sistem taşları, üriner sistem anomalileri, diyabet, gebelik, üriner sistemde olan katater, stent gibi yabancı cisimler ve ağrı kesici ilaç kullanımından kaynaklanmaktadır. Akut ve kronik şekilde görülmektedir.

Tedavi edilmeyen böbrek iltihapları kronikleşmektedir. Bu nedenle hastanın erken tanı için belirtileri görür görmez kliniğimize ulaşması avantajlı olacaktır.

Piyelonefrit-nefrit 30-40 yaş arasında yer alan kadınlarda erkeklere oranla çok daha sık görülen bir rahatsızlıktır. İleri yaşlarda ise erkeklerde kadınlardan daha sık karşımıza çıkmaktadır.

Piyelonefrit Tedavi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Piyelonefrit Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyelonefrit tedavisi alırken hastanın çok iyi dinlenmesi ve önerilere uyması gerekmektedir.

Bol miktarda sıvı tüketmek, piyelonefrit tedavisi sonrasında hastaların iyileşmesi üzerinde etkili olmaktadır.

Bu süreçte doğru beslenmek ve piyelonefrit-nefritten korumak için sağlıklı bir yaşam biçimi benimsenerek, bol sıvı almak, hijyen kurallarına uymak, sistit belirtileri görülürse ihmal etmemek gerekmektedir.

Piyelonefrit Edavi

Sıkça Sorulan Sorular

Piyelonefrit ve nefrit tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle kronikleşme durumunda piyelonefrit ve nefritin tekrar edeceği söylenebilir. Çocuklukta oluşan piyelonefrit kronik özellik gösterebilir. İdrar akımını engelleyen durumların tekrarında da piyelonefritle karşılaşılabilir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte tedaviden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Tedaviden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak piyelonefrit-nefrit riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Riskli gruptaki hastaların gözlemlenerek belirli aralıklarla tedavi edilmesi ya da hastalığa karşı önlem alınması gerekebilir.

Piyelonefrit-nefrit tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın nedenine, hastanın ek bir sorunu olup olmamasına, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Piyelonefrit-nefrit oluşumunu engellemek için bol sıvı tüketimi, sulu ve sebzeli yemekler yenilmesi, yüksek proteinli gıdalardan kaçınılması, doktor önerisi olmadan ilaç kullanılmaması, aşırı ağrı kesici kullanımından kaçınılması gerekmektedir. Ayrıca, sık sık idrar yapma, idrarda kanama, mesane veya yan ağrısı gibi sistit bulguları olduğunda ihmal etmeyip uzman doktora başvurmak çok önemlidir.

Piyelonefit tedavi edilmediğinde ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilmektedir. Geri dönüşü olmayan üriner hasarlar bırakabilmekte, böbrek yetmezliği gelişmesine neden olarak diyaliz ve böbrek nakli gerektirebilmektedir. Kullanılan ilaçların yan etkileri de hastanın yaşam kalitesini düşürmekte ve ciddi iş gücü kaybına neden olmaktadır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05