+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Tedavisi

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar artık kabusunuz değil! Hızlı teşhis ve modern tedavilerimiz ile kesin çözümler kliniğimizde…

Zührevi hastalıklar da denilen cinsel yolla bulaşan hastalıklar, semen (meni), vajinal sıvı, kan gibi vücut salgı ve sıvılarının alışverişiyle bulaşan, cinsel ilişki sırasında partnerlerden birbirine geçen enfeksiyonlardır. Özellikle korunmasız cinsel ilişki sırasında bulaşma ihtimali artmaktadır.

Genel olarak zührevi hastalıklara neden olan mikroorganizmaların tanı ve tedavisinde son yıllarda etkili yöntemler geliştirilmiştir. Çok yaygın olması ve kullanılan ilaçlara direnç geliştirmeleri nedeniyle tamamlayıcı tedavi olarak Ozon Tedavisi oldukça etkili bir yöntem olarak ortaya çıkmaktadır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar Avrupa ülkelerinde ve Amerika’da daha sık görülmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’nde her yıl 12 milyon yeni vakaya rastlandığı saptanmaktadır.

Cinsel Yolla Bulasan Hastaliklar Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar farklı etkiler ve komplikasyonlar gösterdiği için tedavi yöntemleri de değişkenliğe sahiptir. Genel olarak antibiyotik tedavisi uygulanan hastalarda tedaviye yanıt alınamadığında diğer tedavi yöntemlerine başvurulmaktadır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi tüm partnerlerin tedavisini içermelidir. Tedavi sonrasında da önlemler alınması gerekmektedir.

Korunmasız cinsel ilişkiye girmemek, sağlık açısından güvensiz ortamlarda bulunmamak tekrar bu hastalıklara yakalanmamak için şarttır.

Cinsel yolla bulaşan hastalığın tedavi edildiğinden emin olmak çok önemlidir. İlk şikayetlerin düzelmiş olması, hastalığın tamamen düzeldiği anlamına gelmez! Dirençli enfeksiyonlara dikkat edilmelidir.

Cinsel Yolla Bulasan Hastaliklar Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların bazıları tekrarlayabilir. Özellikle kalıcı virüslerden kaynaklanan problemlerde zamanla aynı hastalıklar meydana gelebilir. Siğil ve genital uçuk gibi cinsel yolla bulaşan hastalıkların tekrarı görülebilir. Özellikle üretrit dirençli ise sık tekrarlayabilir. Aynı zamanda hastalığa neden olan şartların tekrar oluşması halinde de yinelenmesi söz konusudur. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte tedaviden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Tedavilerden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak cinsel yolla bulaşan hastalık riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Erken tanı sayesinde hızlı çözüm sunulabilir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmak için şüpheli ilişkiden kaçınılması ve uzun dönemli, tek eşli cinsel ilişkilerin tercih edilmesini önermekteyiz. Aynı zamanda kondom kullanımı ihmal edilmemelidir. Frengi, Hepatit B ve HIV için kanla bulaşma yoluna dikkat edilmelidir. Kuaför, berberler ve diş hekimliğinde kullanılan araç ve gereçlerin temiz olduğundan emin olunmalıdır.

Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi sırasında hastalarımıza cinsel ilişkiye girmemelerini önermekteyiz. Tedavi sonrasında da tam iyileşme gerçekleşene kadar cinsel ilişkiye ara verilmesi sağlıklı olacaktır. Cinsel yolla bulaşan hastalıkların tedavisi sonrası sertleşme ya da cinsel fonksiyonlarda herhangi bir komplikasyon olmayacağı için hastalarımız cinsel yaşamlarına sağlıklı şekilde devam etmektedir. Bazı hastalarda ortaya çıkan cinsel isteksizlik, sertleşme sorunu ve cinsel fonksiyonlarda bozulma varlığında hemen uzman doktora başvurmak ve erken dönemde tedavi almak, sorunun kronikleşmemesi için çok önemlidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05