+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Epididimit

Epididimit Tedavisi

Epididimit hastalığına karşı kesin çözüm, kliniğimizde yeni nesil tedaviler ve hasta takibi ile yüksek başarı oranları…

Epididim erkeklerde testisler üzerinde yer alan ve spermin olgunlaşması, depolanması ve taşınmasında rol oynayan bir organdır. Epididimin enfeksiyonuna “epididimit”, testisin enfeksiyonuna “orşit” adı verilmektedir.

Epididimit uygun antibiyotik tedavisi ile hızla tedavi edilir, fakat kısırlık gibi potansiyel komplikasyonlarından dolayı erken tanı oldukça önemlidir.

Epididimit her yaştan erkekte görülebilmekle birlikte en sık 20-35 yaşları arasında görülmektedir. Yapılan araştımalara göre 40 yaş altında sıklıkla görülen bu hastalığın en büyük nedenlerinden biri sağlıksız cinsel ilişkidir.

Epididimit Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Türkiye’de ilk kez ürolojik ozon tedavisi ile epididimit sorununa çözüm! Epididimit yeni tedavilerimizle birlikte üreme organlarına zarar vermeden tedavi edilebilir! Size özel tanı ve tedavi uygulamaları için kliniğimize uğrayın…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Epididimit Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Epididimit tedavisi sonrası hastanın çok dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

Bol miktarda sıvı tüketmek, birkaç gün yatak istirahati yapmak, cinsel ilişkiden kaçınmak iyileşme süreci için önemlidir.

Epididimitten korunmak için sağlıklı ve bilinçli bir cinsel yaşam biçimi benimsemek gerekmektedir.

Epididimit Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Epididimit bazı hastalarda tekrar edebilir. Özellikle kronik epididimit tekrar ederek akut ataklar yapabilir. Kronik epididimit, tam iyileşmenin mümkün olmadığı ve epididimde kalıcı hasarlar meydana getiren epididimit türüdür. Ayrıca partner sayısı fazla olan erkeklerin risk grubunda olduklarını unutmamaları önemlidir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte tedaviden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Tedavi sonra hastanın düzenli takibi yapılarak epididimit riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Hasta, kişisel önlemlerini aldıktan sonra hastalığa yakalanma riski düşüktür.

Epididimit tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Epididimit oluşumunu engellemek için birden fazla cinsel partnere sahip olmamak gerekir. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında korunmak epididimit oluşumunun riskini düşürecektir. İdrar kesesinde rezidü idrar bırakılmaması, işeme sonrası penis ucunun temizlenmesine dikkat edilmesi, kabakulak aşısı olunması da epididimitten korunmayı sağlayacaktır.

Epididimit tedavisi sırasında hastalarımıza cinsel ilişkiye girmemelerini önermekteyiz. Tedavi sonrasında da tam iyileşme gerçekleşene kadar cinsel ilişkiye ara verilmesi sağlıklı olacaktır. Epididimit tedavisi sonrası sertleşme ya da cinsel fonksiyonlarda herhangi bir olumsuzluk yaşanmayacağı için hastalarımız cinsel yaşamlarına sağlıklı şekilde devam etmektedir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05