+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Orşit

Orşit Tedavisi

Orşit tedavisi için Türkiye’de ilk kez kliniğimizde uygulanan yöntemler, yüksek hasta memnuniyeti ve kesin çözümler…

Orşit, testis dokusunun bakteri ve virüs nedeniyle oluşan iltihabi hastalığı olup, bebeklik ve çocukluk yaşlarında kabakulak hastalığıyla ilişkili olarak, bir ya da iki testiste birden görülebilmektedir. Gençlik döneminde orşitin en sık nedeni cinsel yolla bulaşan özellikle üretritin testise ilerlemesi iken, ilerleyen yaşlarda sıklıkla prostat hastalıkları nedeniyle mesanenin boşalması sorunlarının neden olduğu idrar yolu enfeksiyonlarının testise ilerlemesidir.

Testiste ve sıklıkla epididimde şişme, ağrı ve ciltte kızarma ile kendini göstermektedir. Belirtiler fark edildiğinde acil olarak tanı ve tedavi sürecine girilmelidir.

Kabakulak kaynaklı orşit nadir görülür. Fakat, çok önemli bir kısırlık nedenidir. Kabakulak orşitinde testislerdeki ağrı ve şişlik parotit başlangıcından 4-6 gün sonra başlar, vakaların %70’i tek taraflıdır.

Orsit Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Türkiye’de ilk defa 2015 yılında üroloji alanında ozon tedavisi uygulamalarımızı başlatarak hastalarımıza %100 memnuniyet garantili tedaviler sunmaktayız. Kesin çözüm sunan tedavilerimiz ile sağlığınızı korumaktayız.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Orşit Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Orşit tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve önerilerimize uyması gerekmektedir.

Bol miktarda sıvı tüketmek, birkaç gün yatak istirahati yapmak ortiş tedavisi sonrasında hastalarımıza iyi gelecektir.

Orşitten korumak için üriner enfeksiyonlardan uzak durmak, sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemek gerekmektedir.

Orsit Tedavi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Orşit tekrarlaması bazı hastalarda görülebilir. Özellikle epididimit varlığında orşitin tekrar edeceği söylenebilir. Ergenlikte orşit görülen hastalarda tedavi sonrası tekrar etme riski düşüktür. Ayrıca partner sayısı fazla olan erkeklerin sürekli risk gurubunda olduklarını unutmamaları önemlidir. Tabi ki bu durum her hastada görülmemekle birlikte tedaviden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. Orşit tedavisi sonrası hastanın düzenli takibi yapılarak hastalık riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Hasta kişisel önlemlerini aldıktan sonra orşit olması düşük bir ihtimaldir.

Orşit tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Orşit oluşumunu engellemek için birden fazla cinsel partnere sahip olmamak gerekir. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında korunmak orşit oluşumunun riskini düşürecektir. Çocuklarda kabakulak aşısının zamanında yapılması viral kaynaklı orşit için en iyi korumadır. Aşı çocuk 1 yaşını geçtikten sonra yapılabilir.

Orşit tedavisi sırasında hastalarımıza cinsel ilişkiye girmemelerini önermekteyiz. Cinsel ilişkiye girme durumu olduğunda ise mutlaka korunmalarını söylemekteyiz. Tedavi sonrasında da tam iyileşme gerçekleşene kadar cinsel ilişkiye ara verilmesi sağlıklı olacaktır. Orşit tedavisi sonrası sertleşme ya da cinsel fonksiyonlarda herhangi bir komplikasyon olmayacağı için hastalarımız cinsel yaşamlarına sağlıklı şekilde devam etmektedir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05