+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Aşırı Aktif Mesane

Aşırı Aktif Mesane Tedavisi

Aşırı aktif mesane sorunu hayatınızı etkilemesin! Prof. Dr. Sinan Ekici Kliniği ile daha sağlıklı bir hayat mümkün…

Aşırı aktif mesane ya da kısaca AAM; mesane kasının aşırı aktivitesiyle karakterize olan bir rahatsızlıktır. Gündüz sık idrar yapma, gece idrara kalkma, şiddetli idrar yapma hissi ve ani sıkışma hissinin birlikte görüldüğü bir durumdur.

Aşırı aktif mesane sendromu, fiziksel, psikolojik, sosyal, mesleki açıdan kişinin hayat kalitesini düşürmektedir. Aşırı aktif mesane sendromu vakit kaybedilmeden mutlaka tedavi edilmelidir.

Aşırı aktif mesane sendromu 60 yaşın üzerindeki her 3 kadından birinde görülmektedir. ABD ve Avrupa’da AAM görülme oranı % 17 ve bunların % 37’si idrar kaçırma sorunuyla birliktedir.

Asiri Aktif Mesane Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Aşırı Aktif Mesane Tedavi Yöntemleri

Kliniğimizde fizyoterapi, davranışsal tedaviler, mesane eğitimleri, botoks, ozon, PRP, kök hücre ve cerrahi uygulamalar ile hastalarımızın sağlığı güven altında! Kesin çözüm ve hızlı uygulamalarımızla aşırı aktif mesane sorununun sosyal ve psikolojik etkileri tamamen ortadan kaldırılıyor…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Aşırı Aktif Mesane Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşırı aktif mesane tedavisi sonrası hastanın önerilerimize uyması gerekmektedir.

Bol miktarda sıvı tüketmek, birkaç gün yatak istirahati yapmak aşırı aktif mesane tedavisi sonrası önemlidir.

Rahatsızlığı gidermek için şikayetlerin ortaya çıkmasına neden olan besinlerden uzak durmak, doğru beslenmek ve aşırı aktif mesane sendromundan korumak için sağlıklı bir yaşam biçimi benimsemek gerekmektedir.

Asiri Aktif Mesane Tedavi Sonrasi

Sıkça Sorulan Sorular

Aşırı aktif mesane tekrarlayabilir. Her hastada görülmemekle birlikte tedaviden uzun yıllar sonra bile nüksedebilmektedir. AAMS tedavisinden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak aşırı aktif mesane riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Ayrıca hastanın belirtileri görmesi ihtimalinde mutlaka kliniğimiz ile iletişime geçmesi gerekmektedir.

Aşırı aktif mesane tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Aşırı aktif mesane sorunu ile karşılaşmamak için günlük sıvı alımını 2 litrenin altına düşürmemeli, uyumadan önce sıvı alımını sınırlamalı, alkol ve kafein tüketiminizi azaltmalı, tatlandırıcı içeren gıdalardan uzak durmalı, baharatlı gıdaları daha az tüketmeli, aşırı kilo alımından sakınmalısınız.

Aşırı aktif mesane sendromu tedavi edilmediğinde hastanın mesleki, sosyal ve cinsel hayatını ciddi şekilde etkilemektedir. Dışarı çıkmaktan ve sosyalleşmekten korkma, sürekli idrar kaçırma endişesi ve cinsel istekte azalma görülebilir. Hastanın kendi benliğine olan kaygısı artarak depresyon durumu sık görülebilmektedir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05