+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sistit

Sistit Tedavisi

Sistit tedavisi için modern yöntemler ve güncel uygulamalarla kişiye özel çözümler ve tedavi avantajları kliniğimizde…

Erkeklerde nadir görülen bir enfeksiyon türü olan sistit, genellikle “Escherichia coli” adlı bakteri başta olmak üzere Gram negatif bakterilerden kaynaklanmaktadır. Çoğu zaman vücut bu tür bakterileri idrar yoluyla atar. Ancak bazen bakteriler mesane duvarına yapışabilir ve çoğalır.

Mesanenin iltihaplanmasıyla oluşan sistit, idrar kesesi enfeksiyonu, mesane iltihabı gibi isimlerle de anılmaktadır. Tedavi edilmezse böbrek iltihabına ve erkeklerde prostatit gelişmesine neden olmaktadır.

Kadınlarda üretra kanalı erkeklere göre daha kısadır; dolayısı ile dışarıdan gelen mikroplar daha kolay bir şekilde mesaneye taşınabilmektedir. Bu nedenle kadınlarda sistit erkeklere göre 10 kat daha fazla görülmektedir.

Sistit Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Sistit tedavisinde %100 hasta memnuniyeti ile başarılı uygulamalarına devam eden kliniğimizde ozon ve PRP ile Türkiye’de ilk kez kullanılan yöntemler… Her hastamız için kişiye özel tanı ve tedavi seçenekleri…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Sistit Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sistit önlem alınmaz ise sık tekrarlayan bir hastalıktır. Sistit tedavi edildikten sonra genel önerilere uyulursa en azından tekrarlama riski azaltılmış olur.

Sistit tedavi edilirken bol miktarda sıvı tüketmek, cinsel ilişkiye bir süre ara vermek, alkolden ve kafeinli içeceklerden uzak durmak sistit sorununun çözümünde etkili olmaktadır.

Yaz aylarında kalabalık havuzların tercih edilmemesi, pamuklu iç çamaşırlarının tercih edilmesi, menopoz sırasında destek alınması, cinsel ilişkiden sonra hijyenin sağlanması sistit oluşumunun engelleyecektir.

Sistit Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Sistit tekrarlayabilen bir hastalıktır. Özellikle kadınlarda tekrar eden sistit problemi; korunmasız cinsel ilişki, genital temizlikte sabun, jel vb. maddelerin kullanılması, az sıvı tüketimi, hijyenik sorunlar, doğumsal problemler ve idrar tutmada sistit tekrarı meydana gelebilir. Tedaviden sonra hastanın düzenli takibi yapılarak sistit riskinin değerlendirilmesi gerekmektedir. Riskli gruptaki hastaların gözlemlenerek belirli aralıklarla tedavi edilmesi ya da hastalığa karşı önlem alınması gerekebilir.

Sistit tedavisinde kullanılan yöntemler hastanın şikayetlerinin şiddetine, sistitin görülme sıklığına göre değişmektedir. Her hasta için kişiye özel tanı ve tedavi seçenekleri sunulurken ilaç, ozon, PRP ve kök hücre tedavileri tercih edilmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Sistit oluşumunu engellemek için günlük sıvı miktarının en az 2 litre olması, baharatlı yiyeceklerin tüketimine dikkat edilmesi, kahve ve alkol tüketiminin sınırlandırılması, doğru tuvalet temizliğinin yapılması, sistit cinsel ilişki sonrasında ortaya çıkıyorsa hijyene dikkat edilmesi gerekmektedir. Genital temizliğin parfümlü sabunlarla yapılmaması, pamuklu ve dar olmayan iç çamaşırların giyilmesi sistitten korunmayı sağlayacaktır.

Hamilelerde sistit sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Bunun nedeni büyüyen rahmin mesane ve idrar kanallarına bası yapması, vajinal bölgede bakteri kolonizasyonunun artması ve vücut direncinin (immünitenin) azalması olarak görülmektedir. Ayrıca bakteri oluşumları dışında idrar yolu enfeksiyonu ile ilgili hiç bir bulgu olmamasına rağmen hamilelerde sistit görülebilmektedir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05