+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

İktidarsızlık, Erektil Disfonksiyon, Sertleşme Sorunu

İktidarsızlık, Erektil Disfonksiyon, Sertleşme Sorunu Tedavisi

Erkeklerin en çok karşılaştığı problemlerden olan iktidarsızlık sorununa kliniğimizde kişiye özel ve modern tedavilerle kalıcı çözüm…

Erektil disfonksiyon, iktidarsızlık, impotans ifadeleriyle tanımlanan sertleşme sorunu 3 ay veya daha uzun süreden beri sürekli veya tekrarlayan biçimde, penisin cinsel birleşme için gerekli sertliğe ulaşmaması veya oluşan sertliği koruyamamasıdır.

Sertleşme sorunu altında yatan nedenlerin araştırılması için uzman hekim desteği şarttır. Aksi halde sertleşme sorunu varlığında internet ortamında veya arkadaş tavsiyesi ile belirlenen bir tedaviye karar verilip uygulanmamalıdır.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; Türkiye’de 40 yaşın üzerindeki erkeklerde sertleşme sorunu %69 oranında belirlenmiştir. Dünya genelinde 20-75 yaş aralığındaki tüm erkeklerin %16’sında bulunmaktadır.

Sertlesmeme Sorunu Tedavisi

Sertleşme Sorunu İçin Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Erektil disfonksiyon için Türkiye’de ilk defa 2015 yılında kalıcı tedavi yöntemleri (ozonlu PRP, P shot, 2. jenerasyon şok dalga tedavisi (lineer şok dalga tedavisi, LSWT-Renova) ve kök hücre tedavisi) kliniğimizde uygulanmaya başlamıştır. Bu konuda en başarılı klinik olmamızın sırrı da “hastaya özel kişiselleştirilmiş tedavi yöntemini” uygulamaktır. Daha açık söylemek gerekirse, sertleşme sorunu her hastada farklı nedenlerle ortaya çıkmaktadır. Aynı nedenlerle ortaya çıksa bile, etkilenme düzeyi farklı olmaktadır. Dolayısıyla, tedavi yöntemlerinden her hastanın aynı şekilde fayda görmesini bekleyemeyiz. Bu nedenle her hasta detaylıca değerlendirilmeli, fayda görmesi en uygun tedavi yöntemi belirlenmeli ve uygulanmalıdır. Aksi halde, zararlı olabilecek veya sonuç elde edilemeyecek yöntem uygulayarak gereksiz vakit ve ücret kaybı yaşanabilir.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Sertleşme Sorunu Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sertleşme sorunu tedavisi sonrasında, soruna neden olan faktörlerden uzak durmak ve kontrolleri aksatmamak gerekmektedir.

Sigara içmemek, aşırı alkol tüketmemek, sağlıklı ve dengeli beslenmek, egzersiz yapmak dikkat edilmesi gereken durumlardır. Sertleşme sorunu tedavisi sonrasında düzelen cinsel yaşamınızın sağlıklı bir şekilde devam etmesi için, yaşam alışkanlıklarınızı değiştirmenizi, olası problemlerde vakit kaybetmeden kliniğimize ulaşmanızı öneririz.

Sertlesme Sorunu Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Özellikle erkeklik hormonu olan testosteron cinsel istekle ilişkilidir. Testosteronun penis iç yapısı ve ereksiyon üzerine de etkisi vardır. Testosteron düzeyindeki düşüklük hem isteği, hem de penis idüz kaslarını olumsuz etkileyerek iktidarsızlık, sertleşme sorununa yol açabilir. Diğer hormonal bozukluklar, örneğin; diyabet, tiroid bezi hastalıkları, böbrek üstü bezi hastalıkları veya hipofiz bezi hastalıklarında da hem hormonal hem de metabolik değişiklikler oluşarak sertleşme bozukluğu gelişebilir. İktidarsızlık sorunu altında yatan nedenlerin araştırılması için uzman hekim desteği şarttır. Aksi halde sertleşme sorunu varlığında internet ortamında veya arkadaş tavsiyesi ile belirlenen bir tedaviye karar verilip uygulanması gereksiz ve zararlı olabilecek sonuçlara neden olabilir.

Diyabeti olan erkek hastaların yarısında zaman içerisinde iktidarsızlık sorunu gelişmektedir. Tip 1 diyabeti olan insülin bağımlısı genç hastalarda bu problem daha erken ortaya çıkabilmektedir. Tip 2 diyabeti olan insüline bağımlı olmayan ve daha geç yaşlarda ortaya çıkan diyabette ise sertleşme sorunu daha yavaş gelişmektedir. Diyabetik erkeklerde birkaç nedenle iktidarsızlık (impotans) ortaya çıkmaktadır. Öncelikle diyabet penise giden küçük kan damarlarına zarar vererek penise kan akımının azalmasına neden olur. İkinci olarak, penis sinirlerinde bozukluk oluşmakta ve penise sertleşme için gerekli uyarı iletilememektedir. Üçüncü olarak, diyabet hücre metabolizmasını bozarak penis düz kaslarındaki fizyolojik metabolizmayı bozarak düz kas gevşeme fonksiyonunun bozulmasına neden olur.

Penis protezi, kanser veya enfeksiyon tanısı olmayan, penis damar, sinir ve düz kas yapılarında geri dönüşümü olmayan bozulmaların olduğu, cinsel beklentisi yüksek erişkin hastalara takılabilir. Psikiyatrik rahatsızlığı olanlar ve el becerisi olmayanlarda uygulanmamalıdır. Diğer ameliyatlardan farklı olarak, bir protez ameliyatı olması nedeniyle ameliyat sırasında ve sonrasında enfeksiyon açısından titiz olunmalıdır. Bazı durumlarda vücudun protezi reddetmesi riski vardır. Enfeksiyon gelişme riski %2-3 oranında olup çok düşüktür. Son yıllarda geliştirilmiş dışı antibiyotik kaplı protezler enfeksiyon riskini önemli ölçüde azaltmıştır.

Sertleşme sorunu tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, tekrarlayan tedaviler uygulanıp uygulanmamasına, protez konulacak ise hangi tür protez konulacağına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05