+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Peyronie Hastalığı (Penis Eğriliği)

Peyronie Hastalığı Tedavisi

40-50 yaşların sık karşılaşılan sorunu Peyronie hastalığı için bilinçli yaklaşım ve uygun tedavi yöntemleri…

Peyronie hastalığı, penis dokusunda sert plakların oluşması ile peniste şekil bozukluğu oluşturan bir rahatsızlıktır. 40 yaşını aşmış kişilerde daha sık karşılaşılan peyronie hastalığı, hastaların %20-40’ında erektil disfonksiyonu da beraberinde getirmektedir.

Her hasta için penis eğriliğinin altında yatan nedenler farklı olacaktır. Psikolojik ve sosyal travmalar yaratan peyronie hastalığının vakit kaybedilmeden tedavi edilmesi gerekir.

40 ile 70 yaş arasındaki her 100 erkekten 1 ile 4’ünde (yüzde 3.7) görüldüğü bildirilmiştir. 50 ila 70 yaş arasındaki erkeklerde görülme oranı yüzde 7’ye yükselmektedir.

Peyronie Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Peyronie hastalığı tedavisi için cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler (ilaç enjeksiyonları, şok dalga tedavisi, ozonlu prp tedavisi, kök hücrre tedavisi) kullanıyoruz. Penisteki ağrı ve sertlik durumunun azaltılmasını sağlayacak ilaçlar ile penise fonksiyonlarının kazandırılmasını amaçlıyoruz. Hastamızın genel sağlık durumuna göre çözüm sunuyoruz…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 26 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Peyronie Hastalığı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peyronie hastalığı tedavisi sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Cerrahi tedavi uygulanmışsa, erken dönemde genel önlemler olan fiziksel aktiviteleri kısıtlamak ve ağırlık kaldırmamak, araç kullanmamak, gaz yapan gıdalardan uzak durmak gerekmektedir.

Peyronie hastalığı tedavisi sonrasında ameliyat bölgesinin hijyenine dikkat edilmesi, sert zeminlere oturulmaması, belirtilen süreden önce cinsel ilişkiye girilmemesi gerekmektedir.

Peyronie Hastaligi Tedavisi

Sıkça Sorulan Sorular

Peyronie hastalığı diyabet hastalarında ve orta yaş üzeri kişilerde daha sık görülmektedir. Aynı zamanda sigara kullanan, gut hastalığı olan, ailesinde penis eğriliği geçmişi olan kişiler risk grubu içerisinde yer almaktadır. Penis eğriliği dünya genelinde en sık karşılaşılan penis şekil bozukluklarından biridir. Ereksiyon bozukluklarıyla arasında ciddi ilişki olan Peyronie hastalığı, yapılan araştırmalara göre halk arasında %5 ile %23 arasında görülmektedir. Aynı zamanda bilinçsiz cinsel ilişkiler, penise alınan darbeler de Peyronie hastalığının görülmesine neden olabiliyor.

Peyronie hastalığı tekrarlayabilen bir hastalıktır. Bazı hastalarda tekrar görülmesi söz konusu olabilir. Ancak bu düşük bir ihtimaldir. Yine de tedavi sonrasında penise gelebilecek darbelerden, E vitamini eksikliğinden sakınmak gerekmektedir.

Peyronie hastalığı cinsel birleşme sırasında ağrı durumuna neden olacağı için kişiyi etkileyecektir. Bunun dışında tedavi sırasında penisin kısaltılması ya da doku alınması gerekebilir. Bu gibi durumlarda da penisin boyutunun artırılması için ek tedaviler uygulanmalıdır.

Peyronie hastalığı ileri derecede olup ameliyat olmayı gerektirmiyor ise, eğriliği düzeltmek peniste olan boyutta azalmayı düzeltmek için, şok dalga tedavisi ve özellikle ozonlu PRP tedavisi ve kök hücre tedavisi uyguluyoruz. Hasta memnuniyeti ve sonuçlar %90 başarı ile yüz güldürücü düzeydedir.

Peyronie hastalığı tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, yapılacak bir ameliyatın hangi hastanede yapılacağına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05