+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Azospermi

Azospermi Tedavisi

Çocuk sahibi olamayan çiftlerin en çok karşılaştığı problemlerden olan azospermi için modern tanı ve tedavi yöntemleri…

Azospermi meni örneğinde hiç sperm olmaması olarak tanımlanır. Azospermi tespit edilen hastaların % 7’sinde de kromozom anormalliği tespit edilmektedir.

Azospermi altında yatan nedenlerin araştırılarak tanı ve tedavinin en kısa sürede yapılması özellikle çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için önemlidir.

Genel olarak azospermi tüm erkeklerin sadece % 1’inde görülürken, kısırlık şikayetiyle gelen erkeklerin yaklaşık olarak % 15’inde tespit edilmektedir.

Azospermi Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Azospermi meni kanallarında tıkanıklığa bağlı ve bağlı olmayan nedenlerle oluşmaktadır. Hormon eksikliği gibi düzeltilebilir nedenler söz konusu ise özel tedavilerle meni sperm çıkması sağlanabilmektedir. Ancak tıkanıklığa yol açan herhangi bir hastalık mevcut ise bu durumda cerrahi yöntemlere başvurulabilir. Kliniğimizde her hastaya özel kişiselleştirilmiş tedavi uygulanmaktadır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Azospermi Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Azospermi ameliyatı sonrası hastanın çok dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Hastaların bir süre araç kullanmaması, ameliyattan 48 saat sonra pansumanın yenilenmesi iyileşme sürecinde etkilidir.

Azospermi ameliyatı sonrasında elde edilen sonuca göre çiftlere bebek sahibi olmaları için ek tedavi planı önerilebilir.

Azospermi Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Azospermi çoğu zaman tedavi edilebilen bir durumdur. Doğum kaynaklı nedenler giderildiğinde ve sperm kanalları açıldığında azospermi ortadan kalkmaktadır. Ancak hormonlardan kaynaklanan sperm azlığı hastaların ilaçlarını kullanmaları ile ilişkilidir. Bazı hastalarda ilaçlardan yanıt alınamayabilir ve mikroTESE uygulamak gerekebilir. Bu nedenle azospermi altında yatan nedenlerin iyi araştırılması ve nedenin ortadan kaldırılması önemlidir. Sperm azlığı genetik ya da hastalık kaynaklı ise hastamıza farklı tedavi seçenekleri önerilebilir. Gelişmiş mikroTESE uygulamaları da hızlı ve kesin çözüm için önerdiğimiz tedavidir.

Azospermi tedavi fiyatları; yapılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Azospermi varlığı cinsel aktiviteyi etkilemezken çocuk sahibi olmak isteyen çiftleri psikolojik olarak etkilemektedir. Azosperminin herhangi bir belirti göstermemesi uzun yıllar fark edilmemesine neden olabilir. Cinsel yaşamda herhangi bir durgunluk, isteksizlik ya da sertleşme problemlerine direk olarak bir etkisi yoktur.

Azospermi tedavisi sonrasında menide çıkan veya mikroTESE işleminde elde edilen sperm sayısının durumuna göre hastalar çocuk sahibi olabilirler. Menide çıkan sperm sayısına göre, doğal yollardan veya üremeye yardımcı yöntemlerden yararlanılabilir. Menide sperm sayısı yeterli değil veya hiç çıkmıyorsa mikroTESE ile elde edilen spermlerle tüp bebek yöntemi kullanılmaktadır. Uygun hastalarda çocuk sahibi olunması mümkündür.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05