+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Şok Dalga Tedavisi

Şok Dalga Tedavisi

Sertleşme sorunu hayatınızı karartmasın! Yan etkisiz şok dalga tedavisi ile cinsel yaşamınız güven altında!

ilk olarak 2000’li yıllarda kullanılmaya başlanmıştır. İlk geliştirilen 1. jenerasyon noktasal şok dalga tedavisi (ESWT), ED-1000; 2. jenerasyon doğrusal şok dalga tedavisi (lineer shockwave therapy, LSWT), Renova; derken 3. jenerasyon cihazla (ED SWT) artık hem ESWT hem de LSWT özellikli olup çok daha etkili duruma getirilmiştir.

Şok dalga tedavisi sertleşme sorunu başta olmak üzere, kronik prostatit, Peyronie hastalığı (penis eğriliği), bazı pelvik taban bozukluklarında kullanılmaktadır.

Kliniğimiz, Türkiye'de şok dalga tedavisinin başarılı bir şekilde uygulandığı ender kliniklerden biridir. Farkımız, doğru tanı temel alınarak uyguladığımız doğru tedavi uygulamalarıdır. Kliniğimizde şok dalga tedavisi, 3. jenerasyon şok dalga tedavi cihazı sayesinde %90'ın üzerinde başarı ile uygulanmaktadır.

Sok Dalga Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Şok Dalga Tedavisi Uyguladığımız Hastalıklar

Şok dalga tedavisi son versiyon teknolojik modeliyle, LSWT, kliniğimizde… Sertleşme sorunu, prostatit, Peyroni hastalığı ve erken boşalma sorunlarının tedavisinde hızlı sonuç vermesi ve kolay uygulanabilir, ağrısız olmasıyla şok dalga tedavisi çok avantajlı!

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Şok Dalga Tedavisi Kimlerde Kullanılmamalıdır?

Ürolojide şok dalga tedavisi hemen her hasta için kullanılabilse de bazı hastalarda kullanılmamaktadır.

Şok dalga tedavisi iktidarsızlık şikayeti olmayan kişilerde performans arttırma amaçlı uygulanmamalıdır.

İleri evre kanser hastalarında, bilinci kapalı yoğun bakım hastalarında, şok dalga tedavisini tolere edemeyen kişilerde ve şok dalga tedavisinin uygun olmadığı farklı rahatsızlıkları olan hastalarda LSWT tedavisi tercih edilmemektedir.

Sok Dalga Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Şok dalga tedavi fiyatları; hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, tedavinin özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Şok dalga tedavisi fiyatları uygulanacak seans sayısına, hastalığınız için uygulanan diğer tedavilerin durumuna ve süresine göre değişiklik göstermektedir. Her hasta için seans sayısı kişiye göre belirlendiğinden dolayı şok dalga tedavisi fiyatları hakkında sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Ürolojide şok dalga tedavisi hangi hastalıklarda kullanılır, şok dalga tedavisi nerede kullanılır sorularınıza daha doğru yanıt almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Diğer tüm tıbbi tedavi yollarında olduğu gibi şok dalga tedavisinin başarısı da hastanın sağlık durumuna ve hastaya bağlı faktörlere ve ek olarak şok dalga tedavisinin sıklığına ve başka bir dizi faktöre bağlıdır. Yıllardır yapılan pek çok deneysel ve klinik çalışmalar sonucunda tıbbi amaçlı şok dalga uygulamasında, hastalığa özel uygulama yöntemleri geliştirilmiştir.

Şok dalga tedavisi, tıbbi amaçlı olarak, penis damarlarını etkileyen patolojik durumlarda, şeker hastalığı, hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, damar sertliği için kullanılabilir. Ancak, şüphesiz ki her hastanın hastalığı farklıdır ve hastanın etkilenmişlik derecesi farklıdır. Bu nedenle hasta öncelikle konuda uzman üroloji doktoru tarafından değerlendirilmeli, eğer bu tedaviden fayda görme şansı yüksek ise, tedavi uygulanılmalıdır. Aksi halde, tedaviden fayda görmeyecek bir hastaya sadece ağrısız, invaziv olmayan bir yöntem olduğu için şok dalga tedavisi önerilmemelidir.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05