+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Sertleşme Sorunu Tedavisinde ESWT/LSWT (Şok Dalga Tedavisi)

Sertleşme Sorununda Şok Dalga Tedavisi Kullanımı

Sertleşme sorununda şok dalga tedavisi, erektil disfonksiyonun en yaygın nedeni olan penise yetersiz kan akışı probleminin çözülmesi için kullandığımız bir tedavi yöntemidir. Şok dalga tedavisinde peniste belirlediğimiz bölgelere şok dalgaları uygulayarak kök hücreleri aktive etmek amaçlanmaktadır. Genel olarak 3 hafta süren şok dalga tedavisi için lokal anestezi gerekmemektedir. Hasta işlem sonrası günlük hayatına hızla dönmektedir.

Sertleşme sorunu şok dalga tedavisi yönteminde ilk uygulanan ED-1000’dir. 12 seans penis gövdesine şok dalga uygulanıyordu. Daha sonra üretilmiş ve daha da geliştirilmiş yöntem ise LSWT (RENOVA)’dır. ED-1000’e göre 4 kat daha etkili bir yöntemdir. 3. jenerasyon cihazlarda (Modus), ESWT ve LSWT özelliği birleştirilmiştir. Daha da etkili bir cihaz ortaya çıkmıştır. Penisin karın içine de uzanan tüm dokusu üzerine de şok dalgaları uygulanabilmektedir. Penis dokusunda oluşturulan etki ile büyüme faktörleri açığa çıkarılarak yeni damar oluşumu (anjiyogenez) gerçekleşir. Bu şekilde penis dokusunun canlılığını arttırarak (renovasyon) kalıcı tedavi sağlar. Sertleşme sorunu tedavisinde LSWT detaylarından bahsedecek olursak...

[widget-156]

 

Lineer Şok Dalga Tedavisi Nedir? Kimler Yararlanabilir?

Sertleşme sorunu tedavisi şok dalga ayaktan, herhangi bir genel veya lokal anesteziyi gerektirmeden uygulanır. Hiç bir yan etkisi bugüne kadar görülmemiştir. 30 ile 70 yaş aralığındaki erkeklerin %50’den fazlasında görülen sertleşme sorunu için şok dalga tedavisi alternatif bir uygulamadır. Şok dalga tedavisi sayesinde yeni oluşan damarlarla penise giden kanın artmasıyla birlikte ereksiyon sağlanmaktadır.

Şok dalga tedavisi sonrasında hastanın cinsel hayatı normale dönmektedir. Şok dalga tedavisini, doğrusal şok dalga tedavisi (lineer shockwave therapy, LSWT) ve noktasal şok dalga tedavisi (ESWT) özelliklerini içeren 3. jenerasyon bir cihaz olan Modus Şok dalga cihazı ile yapmaktayız. Daha geniş alana, daha etkili güçlü, direk etki ile penisin istenen her bölgesine ulaşabilme özellikleriyle çok başarılı bir sonuç ortaya çıkarmaktadır. Sertleşme sorunu tedavisinde LSWT uygulaması penisin yapısında bulunan erektil dokuda düşük yoğunluklu şok dalgalarının etkisiyle yeni damar oluşumunu (anjiyogenez) uyarır ve arttırır. Yeni oluşan damarlarla penisin yapısındaki sağlıksız doku yenilenerek daha sağlıklı bir duruma gelir.

Sertleşme sorunu tedavisinde sıklıkla kullanılan “ağızdan alınan ilaçlar” bazı durumlarda hastalar tarafından kullanım zorluğu veya yan etkileri nedeniyle tolere edilememektedir. Bazı durumlarda da bu ilaçlar yetersiz kalmaktadır. Sertleşme sorunu tedavisinde LSWT tercih edilmektedir.

ESWT/LSWT’nin Etkili Bir Şekilde Kullanımı

Temel olarak penis damarlarını etkileyen patolojik durumların tedavisinde ESWT/LSWT etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Patolojik durumlar: şeker hastalığı (diyabet mellitus), hipertansiyon, kalp-damar hastalıkları, damar sertliği (ateroskleroz), sigara ve uyuşturucu ilaç kullanımı, cerrahi ve radyoterapi sonrası ortaya çıkan sertleşme sorunudur.

Sertleşme sorunu tedavisinde şok dalga tedavisinin avantajları vardır. Bu avantajlardan bazıları; Hiç bir yan etkisi yoktur. Uygulama için yaş sınırı yoktur. Uygulama öncesi ve sonrasında herhangi bir özel hazırlık gerektirmez. Uygulaması basit ve hastaya herhangi bir rahatsızlık, ağrı vermez. Sertleşme sorunu tedavisinde LSWT uygulaması sonrası hasta günlük yaşantısına devam eder.

[widget-134]

Sertleşme sorunu tedavisinde şok dalga tedavisi acısız ve ağrısız şekilde gerçekleştirilmektedir. Şok dalga tedavisi nasıl yapılır, hastaları bekleyen süreçler nelerdir ve Sertleşme sorunu tedavisinde LSWT sonrası yapılacaklar hakkında üroloji doktoru Prof. Dr. Sinan Ekici bilgi almak istiyorsanız kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05