+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Erkekte Cinsel İsteksizlik

Cinsel İsteksizlik Tedavisi

Erkeklerin en çok karşılaştıkları sorunlardan olan cinsel isteksizlik için modern ve hızlı tedavi yöntemleri kliniğimizde…

Cinsel isteksizlik, cinsel ilişkiye girme isteğinde azalma olması durumudur. Cinsel soğukluk olarak da adlandırılan cinsel isteksizlik sorunu, yeterli cinsel uyarı olmasına rağmen kadın ve erkekte cinsel herhangi bir isteğin duyulmamasıdır. Bir partnerdeki cinsel isteksizlik diğer partnerde de isteksizlik gelişmesine neden olabilir.

Cinsel isteksizlik biyolojik, psikolojik, duygusal pek çok faktöre bağlıdır. Ciddi bir toplumsal problem olan cinsel isteksizlik tedavi edilmediği taktirde hem sosyal hem de psikolojik sorunlara neden olabilir.

Batı toplumlarında tüm hastaneye başvuran kadınların %30-49’unda cinsel isteksizlik olduğu, ülkemizde ise bu oranın %8-15 arasında değiştiği saptanmıştır.

Cinsel Isteksizlik Tedavisi

Cinsel İsteksizlik Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Cinsel isteksizlik tedavisi çok yönlü bir yaklaşım gerektirmektedir. Hastanın cinsellik öyküsü ayrıntılı bir şekilde alınmalıdır. Cinsel isteksizliğe neden olan kaynakların organik ya da psikolojik olup olmadığı belirlenerek tedavi şeklinin kişiye özel planlanması gerekmektedir. Bazen altta yatan daha ciddi sağlık sorunları da bu araştırma sürecinde ortaya çıkmaktadır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Cinsel İsteksizlik Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cinsel isteksizlik tedavisi sonrası hastanın kontrollerini aksatmaması ve partneriyle olan iletişimini olumlu yönde sürdürmesi gerekmektedir.

Önerilen tedavinin kullanılması, cinsel istek durumunun takip edilmesi, partnerlerin birbirine destek olması iyileşme süreci için önemlidir.

Cinsel isteksizlik tedavisi sonrası kişinin yanlış bildiği ve tabu olarak gördüğü durumları aşması da gereklidir. Psikolojik kaynaklı cinsel isteksizlik sorunun çözülmesi hastanın motivasyonuna da bağlıdır.

Cinsel Isteksizlik Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Antidepresan ilaçlar uzun süreli kullanıldığında özellikle 6 aydan sonra cinsel isteksizlik yaratmaktadır. Uzun süreli antidepresan kullanmak zorunda olan kişilere takviye ilaçların kullanımı önerilmektedir. Cinsel isteksizlik sorununun tetikleyicisi olarak bilinen antidepresan ilaçlar doktor kontrolü olmadan kullanılmamalı ve cinsel isteksizlik yaratan ilaçlar hakkında hastalar bilgilendirilmelidir. Aynı zamanda bu ilaçların kullanımı sırasında hasta gözlemlenmeli ve sorunun asıl kaynağının antidepresan kaynaklı olup olmadığı belirlenmelidir. Bu durumda hastanın takibi çok önemlidir.

Prostat sorunu olan kişilerde yaşam kalitesinin bozulması sonucu cinsel isteksizlik gelişebilir. Aynı zamanda cinsel fonksiyon bozuklukları da görüldüğü için cinsel istek azalması söz konusu olabilir. Değerlendirilmesi için klinik destek gerekmektedir.

Yüksek tansiyon ilaçlarının yan etkilerinden biri cinsel isteksizlik yaratmasıdır. Tansiyon tek başına da cinsel fonksiyon için risk faktörleri arasında yer aldığı için erkeklerde cinsel isteksizlik sorununu tetikleyebilir.

Cinsel isteksizlik tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05