+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Penis Kırılması Tedavisi

Penis Kırılması

Erkeklerin en çok karşılaştıkları sorunlardan biri olan penis kırılması için modern ve hızlı tedavi yöntemleri kliniğimizde…

Penis kırılması, ürolojik bir acil durumdur. Özellikle zorlamalı cinsel ilişki, anal ilişkiler, değişik cinsel pozisyonların denenmesi, mastürbasyonda kontrolsüz manipülasyonlar sırasında ereksiyonu sağlayan dokuları çevreleyen kılıfın (tunika albuginea) yırtılması söz konusudur.

Penisin sertleşmesi ve cinsel ilişki sırasında meydana gelen ciddi bir durumdur. Bu durumda en kısa sürede müdahale edilmesi gerekmektedir.

Uluslararası tıp literatüründe her 175 bin hastane başvurusundan birinin penisin bu tür yaralanması olduğu belirtilmektedir.

Penis Kirilmasi Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Penis kırılması, en kısa sürede tedavi edilmesi gereken ciddi bir problemdir. Geç kalındığı taktirde hastanın cinsel hayatını ve sağlığını ciddi şekilde etkileyebilir. Kliniğimizde hastamıza uygun tedaviyi planlıyor, oluşan hasarın tamiri ve uzun süreli kalıcı etki bırakmaması için önlemler alıyoruz..

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Penis Kırılması Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Penis kırılması ameliyatı sonrası hastanın çok iyi şekilde dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Doktor izni olmadan cinsel ilişkiye girilmemesi, iyileştikten sonra cinsel ilişki hakkında bilinç kazanılması önemlidir.

Penis kırılması tedavisi sonrasında sağlıklı bir cinsel yaşam için penise darbe almamak, partnerle cinsel uyum yakalamak, tehlikeli ilişki pozisyonları denememek çok önemlidir.

Penis Kirilmasi Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Penis kırılması sonrasında zamanında tedavi edildiğinde %90 oranında hastalar cinsel ilişkide sorun yaşamazlar ancak hastaların %5’inde penis eğriliği görülebilir. Bu eğrilik hafiftir ve hastayı rahatsız edecek düzeyde değildir. Aynı zamanda tedaviden sonra sertleşme güçlüğü veya kaybı ile karşılaşılabilir. Bu durumlarda uygun tedavi belirlenmeli ve uygulanmalıdır. Tedavinin erken döneminde yapılacak koruyucu PRP tedavisi ereksiyon fonksiyonunu korumaktadır. Cinsel yaşamı normalleştirecek psikolojik danışmanlık hizmeti almak da çiftlerin yararına olacaktır.

Penis kırılması benzer nedenlere maruz kaldığınızda tekrar edebilir. Bazı hastalarda penis tedavisi sonrasında aynı şekilde cinsel ilişki sırasında ani hareketlerin yapılması, penise darbe gelmesi, mastürbasyon sırasında penisin eğrilmesi penis fraktürü ile tekrar karşılaşmanıza neden olabilir.

Penis kırılması tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Penis kırılmaları nadir görülen bir durum olsa da yine de cinsel ilişki sırasında dikkatli olmak gerekir. Özellikle cinsel ilişki sırasında kadının üstte olduğu pozisyonlarda penis kırılmaları ile daha çok karşılaşıldığı için partnerin bilinçli olması çok önemlidir. Aynı zamanda penisin tam erekte olduğundan emin olunmalı, partner ani hareketlere karşı kontrol edilmeli, yeni pozisyonlar denenirken dikkatli olunmalıdır.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05