+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Hormonal Bozukluklar

Hormonal Bozukluk Tedavisi

Kısırlık nedeni olan hormon bozuklukları için kesin tanı ve çözüm sunan tedaviler Prof. Dr. Sinan Ekici Kliniği’nde…

Erkek infertilitesine neden olan hormonal bozukluklar etiyolojide önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle erkeklerde kısırlığın sebebini araştırırken, sperm sayısının az olması veya sperm hiç olmaması gibi durumlarda hormonal problemler üzerinde mutlaka durulmalıdır.

Erkeklerde FSH, LH hormon salgısının az olması en sık karşılaşılan hormon bozukluğudur. Testosteron azlığına neden olan bu sorunun erken tanı ile tedavisi mümkündür.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre; hormon bozukluklarına bağlı olarak gerçekleşen kısırlık sorunu tüm erkek nüfusunun %2’sini oluşturmaktadır.

Hormonal Bozukluklar Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Erkeklerde hormon bozuklarının nedeni ortaya çıkarıldıktan sonra ilaç tedavisi veya gerektiğinde cerrahi yöntemler uyguluyoruz. Hastamıza özel tanı ve tedavi sunuyoruz. Çünkü neden aynı olmasına rağmen her hastada farklı bir durum ortaya çıkarmaktadır.

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Hormon Bozukluğu Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hormonal tedavi sonrası hastanın tavsiyelere uyması çok önemlidir. İlaç tedavisi ve ameliyat uygulamalarının faydalı olabilmesi için kontrol altında bulunulması da bir o kadar önemlidir.

Hastaların ameliyat sonrası bir süre araç kullanmaması, ameliyattan 48 saat sonra doktor kontrolüne gidilmesi iyileşme sürecinin kontrol altında tutulması önemlidir.

Hormon bozukluğu tedavisi sonrasında çiftler bebek sahibi olmak isterlerse yapılacak yeni bir değerlendirme ile takip edilecek yöntem konusunda planlama yapılmaktadır.

Peyronie Hastaligi Tedavisi 1

Sıkça Sorulan Sorular

Kök hücre tedavisi ile ilgili çalışmalar deneysel olarak devam etmektedir. Bu konuda laboratuvar düzeyinde olumlu sonuçlar olsa da klinik olarak uygulanacak aşamaya henüz gelmemiştir. Ancak bazı hastalar için kısırlık altında yatan nedenler araştırıldığında bazı hastalarda özellikle PRP ve kök hücre (SVF) uygulamaları kullanılabilmektedir. Tedavi öncesi hastaya detaylı tanı yöntemleri uygulanarak hormonal bozukluğun türü ve nasıl tedavi edileceği belirlenmektedir. Hastanın çocuk sahibi olması için hormon tedavisi dışında diğer tedavilere ihtiyacı olup olmadığı da tespit edilmektedir.

Hormon bozukluğu olan erkeklerde cinsel fonksiyon bozuklukları görülebilmektedir. Testislerde yaşanan şekilsel ve işlevsel bozukluklar testosteron düzeylerinde azalmaya neden olarak cinsel hayatı etkilemektedir. Bu durumdan etkilenerek çocuk sahibi olamayan çiftlerin ilişkilerinde problem çıkabilmektedir.

Aşırı kıllanma, tüylenme,(hirsutizm), ses kalınlaşması, adet düzensizliği sorgulanırken, prolaktin, tiroid hormonları, testosteron, DHEA-SO4, 17-OH progesteron, kortizol gibi hormonlara bakılır. Genelikle bir hormon profili içeriği; FSH, LH, Östrojen, Progesteron, Prolaktin, Testesteron, TSH, T3, T4 hormonlarını içerir.

Hormonal bozukluklar tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyat yapılacak ise özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05