+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Hormonal Bozukluk Tedavisi Mikro TESE Uygulamaları

Mikro TESE Tedavisi ile Sperm Bulma Yöntemi

Kısırlık menide hiç hücre bulunmaması ve çocuk sahibi olamama durumudur. Menide canlı hücre bulunmamasının nedeni; meni kanallarının tıkalı olması ya da testislerin yeteri kadar çalışmamasıdır. Tıkanıklık durumu genel olarak ameliyat ile çözülmektedir ancak testislerin çalışmaması, yani yeteri kadar hormonal üretim yapamamaları ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Şimdi hormonal bozuklukta mikro tese uygulamasının detaylarını öğrenelim.

[widget-241]

Hormonal bozukluk tedavisi mikro tese işleminin üstünlüğü nedir?

Hormonal bozukluk tedavisi mikro TESE uygulaması ile sperm bulma yöntemi diğer sperm elde etme yöntemlerine göre daha üstündür. Ameliyat sırasında mikroskop kullanımı bu üstünlüğün sağlanmasında etkendir. Mikroskop kullanımı sayesinde ameliyatta meydana gelen kanamalar da fark edilerek gerekli müdahaleler yapılmaktadır.

Böylece ameliyat sırasındaki kanamalar ve ameliyat sonrasında hematom denilen kan birikintilerinin olması engellenir. Ayrıca işlem sırasında daha az parça alınarak testislerin hormon üretimine olabildiğince az etki eder.

Hormonal Bozukluk Mikro TESE Nasıl Uygulanır?

Mikro Tese tedavisi günümüzde optik büyütme altında yapılmaktadır. Meni kanallarında tıkanıklık olmayan hastalarda bu işlem ile sperm elde etme oranları ortalama %60 oranındadır. Meni kanallarında tıkanıklık olan hastalarda ise genellikle hormonal bozukluk tedavi uygulamaları ile sperm bulunur.

Hormonal bozukluk tedavisi mikro TESE ve diğer ilaç yöntemleri ile tedavi edilmektedir.

Hormonal bozukluk mikro TESE uygulaması yapılmadan önce hormon replasmanı yapılması elde edilecek sonucu etkileyecektir. Endometazin tedavisi, testislerin kanlanmasını sağlayan pentoksifilin, E vitamini gibi hormon takviyelerinin başarı üzerindeki etkisi büyüktür. Hormonal bozukluk kaynaklı azospermi hastaları için en ideal tedavi yöntemi cerrahidir. Son yıllarda geliştirilen teknoloji sayesinde sperm hücresi elde etmek mümkündür.

  • Mikro TESE, yumurtalık dokusunu mikroskop altında inceleme yöntemidir. Mikroskobik TESE yöntemi biyopsi yöntemlerinden neredeyse en başarılı olanıdır.
  • Mikroskobik TESE işlemi sonucunda testislerden edilen sperm hücresiyle, gebeliği gerçekleştirmek için mikroenjeksiyon uygulanır.
  • Mikro TESE yapılırken tek kesi ile testis açılır ve doku mikroskop ile büyütülerek sperm üretimi olan bölgeler tespit edilir ve o bölgelerden doku örnekleri alınır. Bu yöntem sayesinde testisteki doku kaybı daha az olmakta ve testosteron hormonu salgılanması düşük düzeyde etkilenmektedir. Operasyon genel anestezi altında yapılmaktadır. 2 – 3 gün sonra hasta normal hayatına dönebilir.

Operasyon sonrası hastaların 10-15 gün sıkı iç çamaşırı veya suspansuar kullanmaları önerilir. Ağır bedensel aktivite ve cinsel ilişki 15 gün kadar ertelenir.

[widget-242]

Hormonal Bozukluk Tedavisi Mikro TESE’nin Yan Etkilerine Dikkat Edin!

Hormonal bozuklukta mikro TESE tedavisinde son yıllarda meydana gelen gelişmelerle birlikte işlemin başarısını etkileyen en önemli faktör; hastanın genetik testlerinin durumu, yaş ve alınan testis dokusunun patoloji sonucudur.

Yaş ilerledikçe bazı genetik bozuklukların sperm elde etme oranını düşürdüğü göz önünde bulundurulduğunda hastaların üroloji uzmanı tarafından bu açıdan da incelenmesi önemlidir.

[widget-238]

Hormonal bozuklukta mikro tese uygulamasının yan etkilerini uzmanından öğrenin!

Hormonal bozukluk mikro TESE cerrahi bir işlemdir ve cerrahi işlemlerin risklerini taşımaktadır. Mikro TESE tedavisi sonrasında işlem yerinde kanama, enfeksiyon, ağrı, testis boyutlarında küçülme gibi riskleri vardır.

Erkeklerde kısırlık tedavisi için kullanılan mikro TESE yönteminin ve teknolojisinin her geçen gün geliştirilmesiyle birlikte hastalarımızda memnun edici sonuçlar almaktayız. Hormonal bozukluk Mikro TESE tedavisi hakkında bilgi almak için kliniğimize ulaşabilirsiniz.

[widget-129]

Yorum Yap

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05