+90 (553) 034 22 05 Harbiye Mah. Mim Kemal Öke Cad. No: 6 D: 3 - Şişli/İstanbul

Kasık Fıtığı (Herni)

Kasık Fıtığı Tedavisi

Kasık fıtığı tedavisinde bebek ve yetişkin hastalara özel tedaviler ve klinik uygulamalarımız…

Her yaşta görülebilen kasık fıtığı karın tabanında bulunur ve kasık bölgesindeki fıtıklarda bağırsak ve diğer dokular direk karın duvarındaki zayıflıktan veya kasık kanalından geçerek fıtık oluşturur. Kasıkta ya da testise doğru şişlik şeklinde kendini gösteren kasık fıtığı, direk, indirek ve femoral denilen üç tiptir.

Barsak tıkanıklığı, barsak dolaşımının bozulması ve testisin zarar görmesi gibi sonuçları olan kasık fıtığının mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

Tüm fıtıkların % 75’ini kasık fıtıkları oluşturur ve erkeklerde kadınlara oranla 25 kat daha fazla görülür. Prematüre bebeklerde kasık fıtığı görülme sıklığı %30’lara kadar daha fazladır.

Kasik Fitigi Tedavisi

Kanser veya Ürolojik Hastalık Risk Grubunda Mısınız?

Tedavi Yöntemleri

Kasık fıtığı tedavisi için kişiye özel uyguladığımız cerrahi yöntemlerimiz ile kısa sürede hastalarımızı sağlığına kavuşturuyoruz. Operasyon riski yüksek hastalarımızı takip ederek uygun tedaviler hakkında bilgilendiriyoruz. Güncel tedavileri takip ediyoruz…

Prof. Dr. Sinan Ekici İle Daha Sağlıklı Bir Hayat!

Modern tedavi yöntemleri, tedavi öncesi ve sonrası profesyonel destek, mutlu ve sağlıklı bir hayat! Uluslararası uygulamalar, bilimsel tedavi yaklaşımları, 25 yıllık deneyim ve hasta memnuniyetiyle Türkiye’nin en iyi üroloji kliniği!

İlk Randevu

Hastalarla ilk randevu ve muayenenin planlanması, şikayetlerinin dinlenmesi üzerine gerçekleştirilir.

Teşhis

Gelişmiş tanı yöntemlerinin kullanılarak, tedaviden önce hastalığın en doğru tanımı yapılmaktadır.

Tedavi Planı Oluşturma

Hastanın genel sağlık durumuna, yaşına ve diğer etmenlere göre tedavi şeklinin oluşturulması.

Urolojide Robotik Cerrahi

Tedavi Uygulama

Dünya standartlarına uygun, en yeni ve modern yöntemlerle kişiye özel tedavi uygulamaları.

Tedavi Sonrası Kontroller

Her hasta için özel olarak düzenli kontrollerinin yapılması, sağlık durumunun incelenmesi.

Koruyucu Uygulamalar

Tedavi sonrasında yaşam şeklinin değiştirilmesi, psikolojik destek ve koruyucu önlemler alınması.

Sorularınız mı var? Hemen bizi arayın!

Kasık Fıtığı Nedir? – Hastalığınızı Yakından Tanıyın!

Kasık fıtığı risk grubunda olup olmadığınızı öğrenmek, belirtileri ve nedenleri hakkında fikir sahibi olmak ister misiniz? Hastalığınızı yakından tanıyın ve ona karşı önleminizi alın. Bunu yaparken de deneyimimizden yararlanın.

Gösterilecek içerik bulunamadı.

Kasık Fıtığı Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kasık fıtığı ameliyatı sonrası hastanın dinlenmesi ve kontrollerini aksatmaması gerekmektedir.

Hasta 6 hafta boyunca ağırlık kaldırmamalı, sağlıklı beslenmeli, kabız kalmamalı ve tedavi bölgesini darbelerden korumalıdır.

Açık ya da kapalı ameliyatın her ikisinde de iyileşme süreci hızlıdır. Hasta aynı gün veya 1. günde evine dönebilir ve günlük aktivitelerini yapabilir. Hastalar ertesi günden itibaren banyo yapmaya da başlayabilirler. Dikişler kendiliğinden eridiği için hasta rahat eder.

Kasik Fitigi Tedavi

Sıkça Sorulan Sorular

Kasık fıtığı tedavi edilmediği taktirde zaman içinde büyüme gösterebilir. Bu büyüme sırasında ağrı oluşabilir. Kasık fıtığının ağrısı çok şiddetli değildir. Bu ağrı ve acı hissi uzun süre devam edebilir; zaman zaman kesilir sonra yeniden ortaya çıkabilir. Kasık fıtığı tedavi edilmediğinde fıtık boğulması ve barsak düğümlenmesi görülebilir. Boğulmuş kasık fıtığı hastayı acil bir duruma sokabilir ve mutlaka tıbbi müdehale gerektirir.. Acil ameliyat ile kan dolaşımı bozulmuş bağırsak bölümü rahatlatılır. Eğer nekroz gelişmiş ise, yani geç kalınmış ise, bağırsağın zarar görmüş bölümü kesilerek çıkartılması gerekebilir. Bu nedenle hastanın belirtileri görmesi, ağrı ve acı hissetmesi halinde mutlaka hekim desteği alması şarttır.

Kasık fıtığı ameliyatı sonrası hasta 1. günde evine dönebilir ve sosyal yaşamına devam edebilir. Doktor önerisi olmadan ameliyat sonrası hastanın işine dönmemesi gerekir. Eğer ağır kaldırma ve çok sık hareket etmeyi gerektirmeyen bir işte çalışıyorsanız birkaç gün içerisinde işinize dönebilirsiniz. Ağır işlerde çalışanların ise işe dönme sürelere 4 – 6 hafta arasında değişebilir.

Bazı hastalarda kasık fıtığı tekrar görülebilir. Kasık fıtığının tekrarını kolaylaştıran faktörler arasında; yara enfeksiyonu, erken egzersiz, ağır kaldırma, kronik öksürük, sigara içmek, kabızlık, diyabet ve özellikle aşırı kilolu olma durumu yer almaktadır. Hastanın yaşam şeklini olumlu yönde değiştirmesi kasık fıtığı oluşumunu engelleyecektir.

Kasık fıtığı tedavi fiyatları; kullanılacak tedavi yöntemine, hastalığın evresine, doktorunuzun tedaviye bakış açısına, ameliyatın özel ya da devlet hastanesinde yapılıp yapılmamasına göre değişmektedir. Sağlıklı bilgi almak için danışmanlarımızı arayabilirsiniz.

Online Testler

Online Urolojik Testler

Sosyal Medyada Sinan Ekici

Randevu Al - İSTANBUL
Randevu Al - İSTANBUL +90 (553) 034 22 05